SCANIA R450
- 2014
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005370348
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 13:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005370348
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N320
- Datum 1. registrace
- 26. 11. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 11. 2014
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) od 9. 1. 2018
- Vlastník: RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) od 9. 6. 2021
Obvyklé u modelu ve stáří 11 let: 779–1 154 tis. km (medián 1 035 486 km, 94 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 26. 11. 2014 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 26. 11. 2014 | Nový provozovatel | ELKOPLAST CZ, s.r.o. (IČO 25347942) | Registr silničních vozidel |
| 5. 9. 2016 | Nový provozovatel | GVS Logistics CZ, s.r.o. (IČO 03568377) | Registr silničních vozidel |
| 3. 1. 2018 | Nový provozovatel | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 9. 1. 2018 | Nový vlastník | MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) | Registr silničních vozidel |
| 9. 1. 2018 | Nový provozovatel | RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) | Registr silničních vozidel |
| 9. 6. 2021 | Nový vlastník | RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 11. 2025 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 1 004 239 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 11. 2026 |
| 11. 11. 2025 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 1 004 228 km | způsobilé | bez závad | 11. 11. 2027 |
| 22. 7. 2025 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 987 165 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 11. 11. 2024 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 955 590 km | způsobilé | 2 lehké
| 11. 11. 2025 |
| 11. 11. 2024 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 955 585 km | způsobilé | bez závad | 11. 11. 2026 |
| 10. 11. 2023 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 929 185 km | způsobilé | 6 lehkých
| 10. 11. 2024 |
| 9. 11. 2023 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 929 179 km | způsobilé | 1 lehká
| 9. 11. 2025 |
| 14. 11. 2022 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 849 830 km | způsobilé | 7 lehkých
| 14. 11. 2023 |
| 11. 11. 2022 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 849 820 km | způsobilé | 1 lehká
| 11. 11. 2024 |
| 12. 11. 2021 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 741 620 km | způsobilé | 5 lehkých
| 12. 11. 2022 |
| 12. 11. 2021 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 741 614 km | způsobilé | 1 lehká
| 12. 11. 2022 |
| 9. 6. 2021 | Evidenční kontrola | Turnov (č. 3617) | 685 762 km | způsobilé | bez závad | |
| 16. 11. 2020 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 624 600 km | způsobilé | 3 lehké
| 16. 11. 2021 |
| 16. 11. 2020 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 624 590 km | způsobilé | 1 lehká
| 16. 11. 2021 |
| 13. 11. 2019 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 518 929 km | způsobilé | 4 lehké
| 13. 11. 2020 |
| 13. 11. 2019 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 518 923 km | způsobilé | 1 lehká
| 13. 11. 2020 |
| 14. 11. 2018 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 420 409 km | způsobilé | bez závad | 14. 11. 2019 |
| 14. 11. 2018 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 420 403 km | způsobilé | bez závad | 14. 11. 2019 |
| 22. 12. 2017 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3716) | 334 756 km | způsobilé | bez závad | |
| 10. 11. 2017 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3514) | 319 889 km | způsobilé | bez závad | 10. 11. 2018 |
| 10. 11. 2016 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3521) | 180 129 km | způsobilé | 1 lehká
| 10. 11. 2017 |
| 26. 8. 2016 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3831) | 158 373 km | způsobilé | bez závad | |
| 16. 11. 2015 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3713) | 106 062 km | způsobilé | bez závad | 16. 11. 2016 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ELKOPLAST CZ, s.r.o. (IČO 25347942)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 11. 2015Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝVybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 11. 2016 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICEPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 11. 2016 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-15-11-1044
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL · protokol CZ-3831-16-08-0383Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
-
Nový provozovatel GVS Logistics CZ, s.r.o. (IČO 03568377)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2017 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-16-11-0526
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2018 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC · protokol CZ-3514-17-11-0341
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-17-12-0190
-
Nový provozovatel TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
-
Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)Nový provozovatel RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2019 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-18-11-0840
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2020 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-19-11-0723
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 11. 2021 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-20-11-0925
-
Nový vlastník RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-21-06-0657
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 11. 2022 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-21-11-1068
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2023 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-22-11-0931
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2024 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-23-11-0721
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2025 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-24-11-0665
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2026 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-25-11-0707
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK ORANŽOVÝ
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1751152AB3AX
- Verze
- E450OA210E1001D
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005370348
- PČV
- 13290346
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 26. 11. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 11. 2014
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 124
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.58
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5940/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8469
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-070-00
- ES/EU
- e4*2007/46*0030
- Číslo TP
- UL247470
- Číslo ORV
- UBE481912
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*1: NÁKLADNÍ AUTOMOBIL ADR;
*3: N3G;
*6: DLE SKUTEČNÉHO PROVEDENÍ;
*7: DLE SKUTEČNÉHO PROVEDENÍ;
*8: P440; G440; R440;
*9: XLEP4X2???; YS2P4X2???; 9BSP4X2???; VLUP4X2???;
XLEG4X2???; YS2G4X2???; 9BSG4X2???; VLUG4X2???;
XLER4X2???; YS2R4X2???; 9BSR4X2???; VLUR4X2???;
XLEP4X4???; YS2P4X4???; 9BSP4X4???; VLUP4X4???;
XLEG4X4???; YS2G4X4???; 9BSG4X4???; VLUG4X4???;
XLER4X4???; YS2R4X4???; 9BSR4X4???; VLUR4X4???
*10: SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, HOLANDSKO;
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO;
SCANIA DO BRASIL LTDA, SAO PAULO, BRAZÍLIE;
SCANIA PRODUCTION ANGERS SA, ANGERS, FRANCIE;
*23: 2 - 6;
*24: 2 - 6;
*26: 0 - 2;
*29: 5 540 - 12 000;
*30: 2 500; 2 550;
*31: 2 800 - 4 000;
*32: 3 300; 3 550; 3 700; 3 900;
*35: 5 790 - 9 290;
*36: 18 200/18 000 - 24 000/18 000
*37-1: 6 700/6 700 - 9 000/9 000;
*37-2: 11 500/11 500 - 15 000/11 500;
*41: 30 000/30 000 - 70 000/48 000;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-4; TŘÍDA G50-1;
*43: 2 - 2;
*44: 11.75X22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20; 295/55R22.5; 295/60R22.5;
315/60R22.5;
275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5;
295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*48: 85 S OMEZOVAČEM;
*56: ANO; NE;
*57: AUT; MAN;
*60: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E4*2007/46*0030*09
*23: 2
*35: 6 900 - 8 200
*36: 18 000/18 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500
*41: 45 000/45 000
*57: MAN
*56X: NE
*57X: ANO
*58X: VZDUCHOVÉ
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005370348
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.