SCANIA R730

  • 2015
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 16353 cm³
  • 537 kW ≈ 730 k

VINYS2R4X20005390833

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 8:32 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005390833

STK končí 18. 11. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R730
Typ
/ N330
Datum 1. registrace
20. 8. 2015
Datum 1. registrace v ČR
20. 8. 2015
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
16353 cm³
Výkon
537 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 12 dnů
platnost do 18. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
810 147 km
při prohlídce 18. 11. 2025
stav v některé prohlídce nižší než dříve
2
Vlastníci v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 2. 6. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 8. 2015 První registrace ARGMAN s.r.o. (IČO 27969304) Registr silničních vozidel
2. 6. 2023 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
2. 6. 2023 Nový provozovatel Autodoprava Sedlák s.r.o. (IČO 07899416) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 20172019202120232025 7. 4. 2016: 62 509 km15. 4. 2016: 71 092 km29. 8. 2016: 118 661 km3. 3. 2017: 178 688 km17. 3. 2017: 182 830 km30. 8. 2017: 239 428 km29. 8. 2018: 361 869 km30. 8. 2019: 462 468 km1. 9. 2020: 559 366 km2. 9. 2021: 99 999 km2. 9. 2021: 632 365 km2. 9. 2022: 633 698 km30. 5. 2023: 634 262 km18. 8. 2023: 640 596 km13. 8. 2024: 729 928 km18. 11. 2025: 810 147 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3757) 810 147 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
18. 11. 2026
13. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3722) 729 928 km způsobilé bez závad 13. 8. 2025
18. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3722) 640 596 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
18. 8. 2024
30. 5. 2023 Evidenční kontrola Brno (č. 3722) 634 262 km způsobilé bez závad
2. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 633 698 km způsobilé bez závad 2. 9. 2023
2. 9. 2021 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 632 365 km způsobilé bez závad 2. 9. 2022
2. 9. 2021 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 99 999 km nižší než dříve způsobilé bez závad 2. 9. 2022
1. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 559 366 km způsobilé bez závad 1. 9. 2021
30. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 462 468 km způsobilé bez závad 30. 8. 2020
29. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 361 869 km způsobilé bez závad 29. 8. 2019
30. 8. 2017 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 239 428 km způsobilé bez závad 30. 8. 2018
17. 3. 2017 TSK - Opakovaná Plzeňský kraj (č. 3413) 182 830 km způsobilé bez závad 29. 8. 2017
3. 3. 2017 Technická silniční kontrola Plzeňský kraj (č. 8453) 178 688 km dočasně způsobilé
1 lehká, 5 vážných
  • 4.1.4.1.2 Skutečný stav zapojených světlometů neodpovídá předepsanému / povolenému počtu typu světlometů (potkávací / dálkový světlomet). vážná
  • 4.1.4.1.3 Umístění světlometů na vozidle nesplňuje požadavky na jejich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na jejich umístění vzhledem k šířce nebo výšce vozidla nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. vážná
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová svítilna. lehká
  • 4.2.1.1.3 Zdroj světla zjevně vadný (např. zčernalá žárovka) nebo poškozený tak, že zjevně ovlivňuje fotometrické vlastnosti obrysové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. vážná
  • 4.2.3.1.6 Obrysová svítilna, není-li stanoveno jinak, vyzařuje směrem dopředu světlo jiné barvy než bílé, směrem dozadu světlo jiné barvy než červené a směrem do stran světlo jiné barvy než oranžové, nebo sada obrysových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti. vážná
  • 6.2.9.3 Vozidlo, není-li stanoveno jinak, je vybaveno výbavou vozidla (autodoplňky), jejíž technická způsobilost není schválena (chybí povinné označení např. schvalovací značkou ATEST 8SDXXXX). vážná
31. 3. 2017
29. 8. 2016 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 118 661 km způsobilé bez závad 29. 8. 2017
15. 4. 2016 Opakovaná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 71 092 km způsobilé bez závad 20. 8. 2016
7. 4. 2016 Technická silniční kontrola Plzeňský kraj (č. 8453) 62 509 km dočasně způsobilé
3 vážné
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
  • 4.2.3.1.3 Umístění obrysových svítilen na vozidle nesplňuje požadavky na jejich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na jejich umístění vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla nebo jejich úhlovému naklopení či orientace montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. vážná
  • 4.5.4.1.6 Umístění zadní/ch mlhové/ých svítilny/en na vozidle nesplňuje požadavky na její/jich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na její/jich umístění vzhledem k výšce vozidla nebo vzhledem k vzdálenosti od brzdové svítilny, nebo její/jich úhlovému naklopení či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky… vážná
21. 4. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ARGMAN s.r.o. (IČO 27969304)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2016
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-16-08-5210
  4. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 31. 3. 2017 · stanice: NÁM. ČSA 294, 33301, STOD · protokol CZ-8453-17-03-0001
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-17-03-3351
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-17-08-5794
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-18-08-5904
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-19-08-6589
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-20-09-0203
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-09-0492
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  12. Konec vyřazení z provozu STOD
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-09-0555
  14. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  15. Konec vyřazení z provozu STOD
  16. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OPAVSKÁ 26/8, 63900, BRNO · protokol CZ-3722-23-05-0806
  17. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Autodoprava Sedlák s.r.o. (IČO 07899416)
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2024 · stanice: OPAVSKÁ 26/8, 63900, BRNO · protokol CZ-3722-23-08-0432
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2025 · stanice: OPAVSKÁ 26/8, 63900, BRNO · protokol CZ-3722-24-08-0284
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 11. 2026 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-25-11-1109
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (54)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R730
Typ
/ N330
Varianta
C5W1801152AB6
Verze
E730OA211A100*
Typ kód
N330
VIN
YS2R4X20005390833
PČV
13640777
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
20. 8. 2015
Datum 1. registrace v ČR
20. 8. 2015
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC16 103
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
537 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
16353
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 1 STŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6115/ 2550/ 3800
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8785
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
45000/ 45000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
E4*2007/46*0030*
Číslo TP
UG361851
Číslo ORV
UBF256102
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Dne 20.08.2015 vozidlo vybaveno předním ochranným rámem, homologace:91/114/EC.

Další ověření (externí odkazy)