SCANIA R410

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005414535

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:17 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005414535

STK propadla 15. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 143 dnů (11. 2. 2022 až 4. 7. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
1. 2. 2016
Datum 1. registrace v ČR
1. 2. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 15. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
729 615 km
při prohlídce 9. 9. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 811–1 064 tis. km (medián 971 698 km, 127 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

6
Vlastníků v registru
AUTODOPRAVA - Šrajer s.r.o.
od 7. 11. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 2. 2016 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 2. 2016 Nový provozovatel ROVOLOGISTIK CZ Group, SE (IČO 24134031) Registr silničních vozidel
31. 1. 2019 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
16. 10. 2020 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
16. 10. 2020 Nový provozovatel JS Trans logistic s.r.o. (IČO 24120847) Registr silničních vozidel
11. 2. 2022 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
4. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel Jiří Šrajer (IČO 10231218) Registr silničních vozidel
7. 11. 2023 Nový vlastník a provozovatel AUTODOPRAVA - Šrajer s.r.o. (IČO 25146327) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 000 20182020202220242026 2. 2. 2017: 194 182 km1. 2. 2018: 356 764 km23. 1. 2019: 498 548 km14. 10. 2020: 498 677 km15. 10. 2020: 498 684 km25. 10. 2021: 77 194 km25. 10. 2021: 624 447 km10. 2. 2022: 675 953 km29. 6. 2022: 678 730 km5. 1. 2023: 687 784 km5. 1. 2024: 701 129 km5. 1. 2024: 701 130 km6. 1. 2025: 711 471 km15. 10. 2025: 719 639 km9. 9. 2026: 729 615 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 9. 2026 Technická silniční kontrola Praha (č. 9933) 729 615 km způsobilé bez závad
15. 10. 2025 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 719 639 km způsobilé bez závad 15. 10. 2026
6. 1. 2025 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 711 471 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
6. 1. 2026
5. 1. 2024 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 701 130 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
5. 1. 2025
5. 1. 2024 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 701 129 km způsobilé bez závad 5. 1. 2026
5. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 687 784 km způsobilé
2 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
5. 1. 2025
29. 6. 2022 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 678 730 km způsobilé bez závad
10. 2. 2022 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 675 953 km způsobilé bez závad
25. 10. 2021 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 624 447 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
25. 10. 2022
25. 10. 2021 Měření emisí Praha (č. 410533) 77 194 km nižší než dříve způsobilé bez závad 25. 10. 2022
15. 10. 2020 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 498 684 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
15. 10. 2021
14. 10. 2020 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 498 677 km způsobilé bez závad 14. 10. 2021
23. 1. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Nymburk (č. 3220) 498 548 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
23. 1. 2020
1. 2. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Náchod (č. 3623) 356 764 km způsobilé
3 lehké
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
1. 2. 2019
2. 2. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3227) 194 182 km způsobilé bez závad 2. 2. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel ROVOLOGISTIK CZ Group, SE (IČO 24134031)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2017
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2018 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-17-02-0124
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2019 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-18-02-0008
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2020 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-19-01-0196
  5. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  6. Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2021 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-10-1111
  8. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel JS Trans logistic s.r.o. (IČO 24120847)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 10. 2022 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-21-10-1938
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-02-0810
  11. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  12. Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  13. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  14. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-06-2317
  15. Nový vlastník a provozovatel Jiří Šrajer (IČO 10231218)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-01-0166
  17. Nový vlastník a provozovatel AUTODOPRAVA - Šrajer s.r.o. (IČO 25146327)
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-01-0152
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-01-0059
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-10-0332
  21. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 11015, PRAHA · protokol CZ-9933-26-09-0204
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 6. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AB3
Verze
H410OA211D100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005414535
PČV
13861266
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 2. 2016
Datum 1. registrace v ČR
1. 2. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8155
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-202-00
ES/EU
e4*2007/46*0030*
Číslo TP
UM873753
Číslo ORV
UBG036559
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*35: DLE SPECIFIKACE VOZIDLA;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*44: 11.75X22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*60: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E4*2007/46*0030*20
*23: 2
*36: 18 600/18 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500
*41: 60 000/45 000
*57: AUT
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)