SCANIA R450

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005414723

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 19:09 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005414723

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Nizozemské království), datum dovozu 27. 3. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
22. 2. 2016
Datum 1. registrace v ČR
27. 3. 2023
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 25. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 222 315 km
při prohlídce 25. 2. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 849–1 120 tis. km (medián 985 621 km, 303 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 26. 2. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 2. 2016 První registrace Registr silničních vozidel
27. 3. 2023 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
27. 3. 2023 Nový vlastník a provozovatel AD JINDRA s.r.o. (IČO 06011772) Registr silničních vozidel
26. 2. 2024 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
26. 2. 2024 Nový provozovatel Jakub Kochlík (IČO 08821534) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

900 0001 000 0001 100 0001 200 0001 300 000 202420252026 7. 3. 2023: 988 135 km10. 3. 2023: 988 312 km13. 3. 2023: 988 135 km13. 3. 2023: 988 312 km20. 2. 2024: 1 018 249 km20. 2. 2024: 1 018 255 km19. 2. 2025: 1 116 765 km19. 2. 2025: 1 116 766 km25. 2. 2026: 1 222 315 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
25. 2. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3103) 1 222 315 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
25. 2. 2027
19. 2. 2025 Pravidelná STK Praha (č. 3103) 1 116 766 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
19. 2. 2026
19. 2. 2025 Měření emisí Praha (č. 411025) 1 116 765 km způsobilé bez závad 19. 2. 2026
20. 2. 2024 Pravidelná STK Obrnice (č. 3515) 1 018 255 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
20. 2. 2025
20. 2. 2024 Měření emisí Most (č. 550801) 1 018 249 km způsobilé bez závad 20. 2. 2025
13. 3. 2023 Před registrací Horoměřice (č. 3225) 988 312 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
10. 3. 2024
13. 3. 2023 Měření emisí Most (č. 550801) 988 135 km nižší než dříve způsobilé bez závad 7. 3. 2024
10. 3. 2023 Před registrací Horoměřice (č. 3225) 988 312 km způsobilé
7 lehkých
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
10. 3. 2024
7. 3. 2023 Měření emisí Most (č. 550801) 988 135 km způsobilé bez závad 7. 3. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2024 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-23-03-0540
  3. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2024 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-23-03-0594
  4. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Nizozemské království
    Nový vlastník a provozovatel AD JINDRA s.r.o. (IČO 06011772)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  5. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  6. Konec vyřazení z provozu KRALOVICE
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2025 · stanice: ČESKÉ ZLATNÍKY 87, 43401, OBRNICE · protokol CZ-3515-24-02-0251
  8. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Jakub Kochlík (IČO 08821534)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2026 · stanice: U VOZOVNY 6, 108 56, PRAHA · protokol CZ-3103-25-02-0165
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2027 · stanice: U VOZOVNY 6, 108 56, PRAHA · protokol CZ-3103-26-02-0227
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3Ax
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005414723
PČV
17816540
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
22. 2. 2016
Datum 1. registrace v ČR
27. 3. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 DRUHÁ
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8370
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0198
ES/EU
e4*2007/46*0030*20
Číslo ORV
UBJ061783
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
PRVNÍ REGISTRACE VOZIDLA V ZAHRANIČÍ: 22.02.2016
STÁT POSLEDNÍ REGISTRACE NIZOZEMSKÉ KRÁLOVSTVÍ, RZ Č. 20BRT5, TP Č. 575433404
VOZIDLO VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTLEM ORANŽOVÉ BARVY
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: *N.1: 11.75X22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*N.1-N.2: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH PŘEDPISŮ

Další ověření (externí odkazy)