SCANIA R450

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005424974

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 2:06 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005424974

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
9. 6. 2016
Datum 1. registrace v ČR
9. 6. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
914 870 km
při prohlídce 17. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 849–1 120 tis. km (medián 985 621 km, 303 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
APL transport s.r.o.
od 29. 4. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 6. 2016 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
9. 6. 2016 Nový provozovatel MEIXNER & HANUŠ a.s. Czech republic (IČO 25259431) Registr silničních vozidel
4. 8. 2020 Nový vlastník a provozovatel APL transport s.r.o. (IČO 02671395) Registr silničních vozidel
29. 4. 2025 Nový vlastník APL transport s.r.o. (IČO 02671395) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 20182020202220242026 3. 6. 2017: 105 429 km31. 5. 2018: 208 718 km1. 6. 2018: 208 737 km24. 5. 2019: 317 671 km24. 5. 2019: 317 677 km22. 5. 2020: 421 344 km23. 5. 2020: 421 354 km28. 7. 2020: 433 540 km28. 5. 2021: 504 947 km25. 5. 2022: 594 640 km8. 6. 2023: 682 426 km8. 6. 2023: 682 427 km18. 6. 2024: 759 045 km14. 7. 2025: 836 881 km17. 7. 2026: 914 870 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 7. 2026 Pravidelná STK Kladno (č. 3242) 914 870 km způsobilé bez závad 17. 7. 2027
14. 7. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 836 881 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
14. 7. 2026
18. 6. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 759 045 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
18. 6. 2025
8. 6. 2023 Pravidelná STK Kladno (č. 3242) 682 427 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
8. 6. 2024
8. 6. 2023 Měření emisí Kladno (č. 420338) 682 426 km způsobilé bez závad 8. 6. 2024
25. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 594 640 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
25. 5. 2024
28. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kladno (č. 3242) 504 947 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
28. 5. 2022
28. 7. 2020 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 433 540 km způsobilé bez závad
23. 5. 2020 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 421 354 km způsobilé bez závad 23. 5. 2021
22. 5. 2020 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 421 344 km způsobilé bez závad 22. 5. 2021
24. 5. 2019 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3516) 317 677 km způsobilé bez závad 24. 5. 2020
24. 5. 2019 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 317 671 km způsobilé bez závad 24. 5. 2020
1. 6. 2018 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 208 737 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
1. 6. 2019
31. 5. 2018 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 208 718 km – bez závad 31. 5. 2019
3. 6. 2017 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3523) 105 429 km způsobilé bez závad 3. 6. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel MEIXNER & HANUŠ a.s. Czech republic (IČO 25259431)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 6. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2018 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-17-06-0267
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2019 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-18-06-0040
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2020 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-19-05-2294
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2021 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-20-05-1937
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-07-1750
  7. Nový vlastník a provozovatel APL transport s.r.o. (IČO 02671395)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2022 · stanice: KROČEHLAVSKÁ 1025, 27203, KLADNO - DUBÍ · protokol CZ-3242-21-05-1336
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2023 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-05-2157
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2024 · stanice: KROČEHLAVSKÁ 1025, 27203, KLADNO - DUBÍ · protokol CZ-3242-23-06-0312
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 6. 2025 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-24-06-1265
  12. Nový vlastník APL transport s.r.o. (IČO 02671395)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2026 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-25-07-0835
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2027 · stanice: KROČEHLAVSKÁ 1025, 27203, KLADNO - DUBÍ · protokol CZ-3242-26-07-0719
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2016 v ČR obvykle 3,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 183 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1801302AB3
Verze
H4500A211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005424974
PČV
14070078
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
9. 6. 2016
Datum 1. registrace v ČR
9. 6. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
7706
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
21000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/80 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0243
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo ORV
UBK407109
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
#D.2: N320; C5W1801302AB3AX; H4500A211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)