SCANIA R450

  • 2016
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005425686

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 5:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005425686

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 104 dnů (12. 5. 2020 až 24. 8. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Datum 1. registrace
9. 5. 2016
Datum 1. registrace v ČR
9. 5. 2016
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 6. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 084 653 km
při prohlídce 6. 3. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2016 při prohlídce v roce 2026: 849–1 120 tis. km (medián 985 621 km, 303 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Agroenergie s.r.o.
od 28. 7. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 5. 2016 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
9. 5. 2016 Nový provozovatel LOGES TRADE s.r.o. (IČO 01995545) Registr silničních vozidel
12. 5. 2020 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
24. 8. 2020 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
24. 8. 2020 Nový provozovatel Agroenergie s.r.o. (IČO 27773671) Registr silničních vozidel
28. 7. 2023 Nový vlastník Agroenergie s.r.o. (IČO 27773671) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 15. 5. 2017: 124 093 km15. 5. 2017: 124 093 km30. 4. 2018: 240 867 km30. 4. 2018: 240 882 km6. 5. 2019: 348 937 km6. 5. 2019: 348 943 km28. 4. 2020: 433 645 km28. 4. 2020: 433 650 km14. 8. 2020: 433 753 km12. 4. 2021: 500 058 km12. 4. 2021: 500 064 km13. 4. 2022: 635 156 km14. 4. 2022: 635 173 km19. 4. 2022: 635 210 km6. 4. 2023: 758 285 km28. 3. 2024: 875 183 km28. 3. 2024: 875 186 km2. 4. 2024: 875 191 km14. 3. 2025: 986 057 km6. 3. 2026: 1 084 652 km6. 3. 2026: 1 084 653 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
6. 3. 2026 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 1 084 653 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
6. 3. 2027
6. 3. 2026 Měření emisí Šumperk (č. 580903) 1 084 652 km způsobilé bez závad 6. 3. 2027
14. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Šumperk (č. 3807) 986 057 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 3. 2026
2. 4. 2024 Opakovaná STK Olomouc (č. 3818) 875 191 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
28. 3. 2025
28. 3. 2024 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 875 186 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.2.2.2 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada má vliv na funkci systému. vážná
27. 4. 2024
28. 3. 2024 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 875 183 km způsobilé bez závad 28. 3. 2025
6. 4. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Šumperk (č. 3807) 758 285 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
6. 4. 2024
19. 4. 2022 Opakovaná STK Šumperk (č. 3807) 635 210 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 4. 2023
14. 4. 2022 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 635 173 km dočasně způsobilé
1 lehká, 1 vážná
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
14. 5. 2022
13. 4. 2022 Měření emisí Zábřeh (č. 580915) 635 156 km způsobilé bez závad 13. 4. 2023
12. 4. 2021 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 500 064 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
12. 4. 2022
12. 4. 2021 Měření emisí Bludov (č. 580904) 500 058 km způsobilé bez závad 12. 4. 2022
14. 8. 2020 Evidenční kontrola Olomouc (č. 3818) 433 753 km způsobilé bez závad
28. 4. 2020 Pravidelná STK Sviadnov (č. 3822) 433 650 km způsobilé bez závad 28. 4. 2021
28. 4. 2020 Měření emisí Paskov (č. 480239) 433 645 km způsobilé bez závad 28. 4. 2021
6. 5. 2019 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 348 943 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
6. 5. 2020
6. 5. 2019 Měření emisí Bludov (č. 580904) 348 937 km způsobilé bez závad 6. 5. 2020
30. 4. 2018 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3807) 240 882 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
30. 4. 2019
30. 4. 2018 Měření emisí Zábřeh (č. 580915) 240 867 km – bez závad 30. 4. 2019
15. 5. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3807) 124 093 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
15. 5. 2018
15. 5. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3807) 124 093 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
15. 5. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel LOGES TRADE s.r.o. (IČO 01995545)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 5. 2017
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2018 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-17-05-0162
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2018 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-17-05-0175
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2019 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-18-04-0352
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 110 15, PRAHA · protokol CZ-9933-19-02-1130
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2020 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-19-05-0033
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2021 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 739 25, SVIADNOV · protokol CZ-3822-20-04-0348
  7. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-08-0319
  9. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Agroenergie s.r.o. (IČO 27773671)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2022 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-21-04-0072
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2022 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-04-0172
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2023 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-04-0181
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2024 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-23-04-0061
  14. Nový vlastník Agroenergie s.r.o. (IČO 27773671)
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-03-0852
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-04-0023
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2026 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-25-03-0192
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2027 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-03-0074
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení alternativního použití pneu. Vystavil: P

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1751152AB3AX
Verze
E450OA211EH450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005425686
PČV
14014915
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA , AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
9. 5. 2016
Datum 1. registrace v ČR
9. 5. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550
Rozvor [mm]
3 700
Provozní hmotnost
8626
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-299-00
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo TP
UH176200
Číslo ORV
UBE092324
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
alternativní pneu na přední nápravě 385/55 R22.5 na ráfku 11.75x22.5
Další záznamy
Dne 19.10.2020
#20: alternativní ráfek a pneu na přední nápravě 11.75x22.5; 385/55 R22.5

Další ověření (externí odkazy)