SCANIA R490

  • 2016
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 360 kW ≈ 489 k

VINYS2R4X20005427477

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 11:58 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005427477

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R490
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
18. 5. 2016
Datum 1. registrace v ČR
18. 5. 2016
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
360 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
642 338 km
při prohlídce 19. 4. 2022

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 553–844 tis. km (medián 651 877 km, 31 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
VLTAVÍN leas, a.s.
od 18. 5. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 5. 2016 První registrace VLTAVÍN leas, a.s. (IČO 61057738) Registr silničních vozidel
18. 5. 2016 Nový provozovatel ZEVUN, s.r.o. (IČO 26006863) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20182019202020212022 5. 5. 2017: 117 775 km10. 5. 2018: 230 490 km11. 5. 2018: 230 526 km6. 5. 2019: 337 329 km24. 4. 2020: 441 088 km24. 4. 2020: 441 089 km21. 4. 2021: 534 166 km21. 4. 2021: 534 167 km27. 4. 2021: 534 235 km19. 4. 2022: 642 338 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Skuteč (č. 3634) 642 338 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
19. 4. 2023
27. 4. 2021 Opakovaná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 534 235 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 4. 2022
21. 4. 2021 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 534 167 km dočasně způsobilé
4 lehké, 1 vážná
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 5. 2021
21. 4. 2021 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560702) 534 166 km způsobilé bez závad 21. 4. 2022
24. 4. 2020 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 441 089 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
24. 4. 2021
24. 4. 2020 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560702) 441 088 km způsobilé bez závad 24. 4. 2021
6. 5. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 337 329 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
6. 5. 2020
11. 5. 2018 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) 230 526 km způsobilé bez závad 11. 5. 2019
10. 5. 2018 Měření emisí Holice (č. 560617) 230 490 km – bez závad 10. 5. 2019
5. 5. 2017 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3618) 117 775 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
5. 5. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník VLTAVÍN leas, a.s. (IČO 61057738)
    Nový provozovatel ZEVUN, s.r.o. (IČO 26006863)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2017
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2018 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-17-05-0473
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2019 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-18-05-0768
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2020 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-19-05-0038
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2021 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-20-04-0290
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2021 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-21-04-0124
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2022 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-21-04-0165
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2023 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-22-04-0571
  9. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R490
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3
Verze
E490OA211F100
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005427477
PČV
14031729
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
18. 5. 2016
Datum 1. registrace v ČR
18. 5. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
360 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6115/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8694
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G 50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-122-00
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo TP
UM862005
Číslo ORV
UBD716156
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DNE 21.08.2023 VYŘAZENÍ ODS-V-207/2023.
Další záznamy
*D2:N:320;
C5W1751152AB3AX; E4900A211F1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)