SCANIA R450

  • 2016
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005432610

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:07 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005432610

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
1. 7. 2016
Datum 1. registrace v ČR
1. 7. 2016
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
852 669 km
při prohlídce 8. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 849–1 120 tis. km (medián 985 621 km, 303 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
HOPAX s.r.o.
od 9. 11. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 7. 2016 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 7. 2016 Nový provozovatel HOPAX s.r.o. (IČO 60779713) Registr silničních vozidel
9. 11. 2020 Nový vlastník HOPAX s.r.o. (IČO 60779713) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 20182020202220242026 4. 7. 2017: 100 405 km3. 7. 2018: 209 334 km3. 7. 2018: 209 335 km1. 7. 2019: 306 525 km29. 6. 2020: 374 854 km13. 7. 2021: 468 480 km13. 7. 2021: 468 481 km21. 6. 2022: 470 571 km21. 6. 2022: 470 573 km16. 6. 2023: 531 047 km12. 6. 2024: 634 464 km12. 6. 2024: 634 465 km13. 6. 2025: 741 215 km13. 6. 2025: 741 218 km8. 6. 2026: 852 662 km8. 6. 2026: 852 669 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 6. 2026 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 852 669 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
8. 6. 2027
8. 6. 2026 Měření emisí Olomouc (č. 180502) 852 662 km způsobilé bez závad 8. 6. 2027
13. 6. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 741 218 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
13. 6. 2026
13. 6. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 180502) 741 215 km způsobilé bez závad 13. 6. 2026
12. 6. 2024 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 634 465 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
12. 6. 2025
12. 6. 2024 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 634 464 km způsobilé bez závad 12. 6. 2025
16. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 531 047 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
16. 6. 2024
21. 6. 2022 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 470 573 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 6. 2023
21. 6. 2022 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 470 571 km způsobilé bez závad 21. 6. 2023
13. 7. 2021 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 468 481 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
13. 7. 2022
13. 7. 2021 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 468 480 km způsobilé bez závad 13. 7. 2022
16. 11. 2020 Technická silniční kontrola Ostrava (č. 7707) – způsobilé bez závad
29. 6. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 374 854 km způsobilé bez závad 29. 6. 2021
1. 7. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 306 525 km způsobilé bez závad 1. 7. 2020
3. 7. 2018 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 209 335 km způsobilé bez závad 3. 7. 2019
3. 7. 2018 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 209 334 km – bez závad 3. 7. 2019
4. 7. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 100 405 km způsobilé bez závad 4. 7. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HOPAX s.r.o. (IČO 60779713)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2017
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2018 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-17-07-0046
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2019 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-18-07-0037
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2020 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-07-0007
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 6. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-06-0900
  6. Nový vlastník HOPAX s.r.o. (IČO 60779713)
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: 30. dubna 1682/24, 70200, Ostrava · protokol CZ-7707-20-11-0050
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-07-0249
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-06-0627
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-06-0429
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 6. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-06-0312
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-06-0420
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-06-0267
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3
Verze
H4500A211E100
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005432610
PČV
14110280
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 7. 2016
Datum 1. registrace v ČR
1. 7. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8508
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22,5 X 11,75
295/60 R22,5 (2)/ 22,5 X 9,00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0229
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo TP
UH176427
Číslo ORV
UBA588063
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
TN; eu č.64/2012A; oprava karty vozidla Litovel 01.07.2016;

Další ověření (externí odkazy)