SCANIA R450

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005434321

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 10:44 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005434321

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
10. 8. 2016
Datum 1. registrace v ČR
10. 8. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 4. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 289 606 km
při prohlídce 4. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 849–1 120 tis. km (medián 985 621 km, 303 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
MÜLLER GROUP AG s.r.o.
od 16. 9. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 8. 2016 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
10. 8. 2016 Nový provozovatel Marcela Hrušková (IČO 63871670) Registr silničních vozidel
3. 7. 2019 Nový vlastník Marcela Hrušková (IČO 63871670) Registr silničních vozidel
10. 1. 2023 Nový vlastník EKOKLIMA a.s. (IČO 00474835) Registr silničních vozidel
10. 1. 2023 Nový provozovatel MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) Registr silničních vozidel
16. 9. 2026 Nový vlastník MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 17. 1. 2017: 52 663 km17. 1. 2017: 51 960 km24. 7. 2017: 129 960 km16. 7. 2018: 273 893 km17. 7. 2018: 273 937 km28. 6. 2019: 404 687 km1. 7. 2019: 404 725 km30. 6. 2020: 542 081 km1. 7. 2020: 542 119 km29. 6. 2021: 676 601 km29. 6. 2021: 676 621 km27. 6. 2022: 816 629 km27. 6. 2022: 816 651 km10. 1. 2023: 859 391 km28. 6. 2023: 906 189 km27. 6. 2024: 1 039 600 km1. 7. 2025: 1 158 089 km21. 7. 2025: 1 162 460 km20. 8. 2025: 1 170 904 km4. 8. 2026: 1 289 601 km4. 8. 2026: 1 289 606 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 8. 2026 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 1 289 606 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
4. 8. 2027
4. 8. 2026 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) 1 289 601 km způsobilé bez závad 4. 8. 2027
20. 8. 2025 Opakovaná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 1 170 904 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
21. 7. 2026
21. 7. 2025 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 1 162 460 km dočasně způsobilé
3 lehké, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.2.1 Uvolněné nebo opotřebené spoje (např. uchycení čepu, spojení na spojovací nebo řídící tyči), které mají vliv na spolehlivost pákového mechanismu řízení. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
20. 8. 2025
1. 7. 2025 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) 1 158 089 km způsobilé bez závad 1. 7. 2026
27. 6. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 1 039 600 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
27. 6. 2025
28. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 906 189 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
28. 6. 2024
10. 1. 2023 Evidenční kontrola Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 859 391 km způsobilé bez závad
27. 6. 2022 Pravidelná STK Soběslav (č. 3323) 816 651 km způsobilé
3 lehké
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
27. 6. 2023
27. 6. 2022 Měření emisí Tábor (č. 530802) 816 629 km způsobilé bez závad 27. 6. 2024
29. 6. 2021 Pravidelná STK Soběslav (č. 3323) 676 621 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
29. 6. 2022
29. 6. 2021 Měření emisí Tábor (č. 530802) 676 601 km způsobilé bez závad 29. 6. 2022
1. 7. 2020 Pravidelná STK Soběslav (č. 3323) 542 119 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
1. 7. 2021
30. 6. 2020 Měření emisí Tábor (č. 530802) 542 081 km způsobilé bez závad 30. 6. 2021
17. 4. 2020 Technická silniční kontrola Praha (č. 9933) – způsobilé bez závad
1. 7. 2019 Pravidelná STK Soběslav (č. 3323) 404 725 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
1. 7. 2020
28. 6. 2019 Měření emisí Tábor (č. 530802) 404 687 km způsobilé bez závad 28. 6. 2020
17. 7. 2018 Pravidelná STK Soběslav (č. 3323) 273 937 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
17. 7. 2019
16. 7. 2018 Měření emisí Tábor (č. 530802) 273 893 km – bez závad 16. 7. 2019
24. 7. 2017 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3323) 129 960 km způsobilé bez závad 24. 7. 2018
17. 1. 2017 Technická silniční kontrola Jihočeský kraj (č. 8308) 51 960 km dočasně způsobilé
4 vážné
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
  • 4.2.3.1.3 Umístění obrysových svítilen na vozidle nesplňuje požadavky na jejich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na jejich umístění vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla nebo jejich úhlovému naklopení či orientace montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. vážná
  • 6.2.9.3 Vozidlo, není-li stanoveno jinak, je vybaveno výbavou vozidla (autodoplňky), jejíž technická způsobilost není schválena (chybí povinné označení např. schvalovací značkou ATEST 8SDXXXX). vážná
  • 3.1.1.1 Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°C, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímí výhled. vážná
11. 2. 2017
17. 1. 2017 TSK - Opakovaná Jihočeský kraj (č. 3323) 52 663 km způsobilé bez závad 10. 8. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Marcela Hrušková (IČO 63871670)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2017
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 11. 2. 2017 · stanice: ŽIŽKOVO NÁMĚSTÍ 2, 39001, TÁBOR · protokol CZ-8308-17-01-0001
  3. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2017 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-17-01-0268
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2018 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-17-07-0703
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2019 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-18-07-0463
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2020 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-19-07-0002
  7. Nový vlastník Marcela Hrušková (IČO 63871670)
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 11015, PRAHA · protokol CZ-9933-19-08-0041
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2021 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-20-07-0005
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 6. 2022 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-21-06-1088
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2023 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-22-06-1162
  12. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  13. Konec vyřazení z provozu TÁBOR
  14. Nový vlastník EKOKLIMA a.s. (IČO 00474835)
    Nový provozovatel MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-23-01-0079
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 6. 2024 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-23-06-0199
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-24-06-0182
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-25-07-0176
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 7. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-25-08-0135
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 8. 2027 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-08-0023
  20. Nový vlastník MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2016 v ČR obvykle 3,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 183 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005434321
PČV
14168626
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
10. 8. 2016
Datum 1. registrace v ČR
10. 8. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
49-02 B / 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba předpis
ZM
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3 700
Provozní hmotnost
8493
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7 500/ 7 500
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 / 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0229
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo ORV
UBO092810
Druh RZ
STD. HISTORICKÁ
Varianta RZ
401
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
TOVÁRNĚ NOVÉ VOZIDLO SCANIA CZECH REPUBLIC S,R,O, CHRÁŠŤANY ZE DNE 19.07.2016.

Další ověření (externí odkazy)