SCANIA R410

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005435652

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 15:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005435652

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
13. 9. 2016
Datum 1. registrace v ČR
13. 9. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 012 441 km
při prohlídce 9. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 811–1 064 tis. km (medián 971 698 km, 127 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
Roman Uhlíř
od 17. 2. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 9. 2016 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
13. 9. 2016 Nový provozovatel Julius Mikula (IČO 63121948) Registr silničních vozidel
17. 2. 2021 Nový vlastník Julius Mikula (IČO 63121948) Registr silničních vozidel
17. 2. 2021 Nový vlastník a provozovatel Roman Uhlíř (IČO 65968875) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 9. 9. 2017: 125 970 km23. 8. 2018: 236 106 km7. 9. 2018: 241 098 km7. 9. 2018: 241 099 km21. 9. 2019: 351 002 km23. 9. 2019: 351 002 km21. 10. 2019: 359 925 km11. 9. 2020: 452 211 km11. 9. 2020: 452 241 km2. 2. 2021: 473 407 km10. 9. 2021: 525 905 km10. 9. 2021: 525 922 km5. 9. 2022: 631 490 km5. 9. 2022: 631 514 km5. 9. 2023: 741 927 km6. 9. 2023: 741 958 km7. 11. 2023: 763 541 km26. 2. 2024: 797 778 km9. 9. 2024: 852 211 km9. 9. 2024: 852 227 km3. 10. 2024: 859 752 km5. 9. 2025: 945 300 km10. 9. 2025: 945 320 km9. 9. 2026: 1 012 425 km9. 9. 2026: 1 012 441 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 9. 2026 Pravidelná STK Písek (č. 3318) 1 012 441 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
9. 9. 2027
9. 9. 2026 Měření emisí Vodňany (č. 530713) 1 012 425 km způsobilé bez závad 9. 9. 2027
10. 9. 2025 Pravidelná STK Písek (č. 3318) 945 320 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
10. 9. 2026
5. 9. 2025 Měření emisí Vodňany (č. 530713) 945 300 km způsobilé bez závad 5. 9. 2026
3. 10. 2024 Opakovaná STK Písek (č. 3318) 859 752 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
9. 9. 2025
9. 9. 2024 Pravidelná STK Písek (č. 3318) 852 227 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
9. 10. 2024
9. 9. 2024 Měření emisí Vodňany (č. 530713) 852 211 km způsobilé bez závad 9. 9. 2025
26. 2. 2024 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 797 778 km způsobilé bez závad
7. 11. 2023 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 763 541 km způsobilé bez závad
6. 9. 2023 Pravidelná STK Písek (č. 3318) 741 958 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
6. 9. 2024
5. 9. 2023 Měření emisí Vodňany (č. 530713) 741 927 km způsobilé bez závad 5. 9. 2024
5. 9. 2022 Pravidelná STK Písek (č. 3318) 631 514 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
5. 9. 2023
5. 9. 2022 Měření emisí Vodňany (č. 530713) 631 490 km způsobilé bez závad 5. 9. 2023
10. 9. 2021 Pravidelná STK Písek (č. 3318) 525 922 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
10. 9. 2022
10. 9. 2021 Měření emisí Vodňany (č. 530713) 525 905 km způsobilé bez závad 10. 9. 2022
2. 2. 2021 Evidenční kontrola Spořice (č. 3521) 473 407 km způsobilé bez závad
11. 9. 2020 Pravidelná STK Spořice (č. 3521) 452 241 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
11. 9. 2021
11. 9. 2020 Měření emisí Most (č. 550801) 452 211 km způsobilé bez závad 11. 9. 2021
21. 10. 2019 Opakovaná STK Spořice (č. 3521) 359 925 km způsobilé bez závad 23. 9. 2020
23. 9. 2019 Pravidelná STK Spořice (č. 3521) 351 002 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 3.2.1.3 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které… vážná
23. 10. 2019
21. 9. 2019 Měření emisí Spořice (č. 550309) 351 002 km způsobilé bez závad 21. 9. 2020
7. 9. 2018 Pravidelná STK Spořice (č. 3521) 241 099 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
7. 9. 2019
7. 9. 2018 Měření emisí Spořice (č. 550309) 241 098 km – bez závad 7. 9. 2019
23. 8. 2018 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 236 106 km – bez závad 23. 8. 2019
9. 9. 2017 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3523) 125 970 km způsobilé bez závad 9. 9. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Julius Mikula (IČO 63121948)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2017
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2018 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-17-09-0717
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2019 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-18-09-0354
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2019 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-19-09-1022
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2020 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-19-10-0920
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2021 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-20-09-0565
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-21-02-0108
  8. Nový vlastník Julius Mikula (IČO 63121948)
    Nový vlastník a provozovatel Roman Uhlíř (IČO 65968875)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2022 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-21-09-0093
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2023 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-22-09-0039
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2024 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-23-09-0043
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-23-11-0115
  13. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-24-02-0191
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2024 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-24-09-0055
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2025 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-24-10-0039
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2026 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-25-09-0079
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2027 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-26-09-0073
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti změny pneumatik. Potvrzení čí

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AB3
Verze
H410OA211D100
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005435652
PČV
14218871
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
13. 9. 2016
Datum 1. registrace v ČR
13. 9. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0240
ES/EU
e4*2007/46*0030*21
Číslo TP
UH487009
Číslo ORV
UBB093743
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
LS č. EUTN/316/131149 Dne 26.04.2021 zapis alternativních pneu 385/55 R22,5;11,75x22,5 a 385/65 R22,5; 11,75x22,5
Další záznamy
Dne 26.04.2021 na základě akreditovaného dovozce vozidel SCANIA lze zaměnit na přední nápravě
vozidla pneu. o rozměru 315/70 R22.5 na ráfcích 9.00x22.5 za pneu.385/55 R22.5 na ráfcích
11.75x22.5 a pneu. 385/65 R22,5 na ráfcích 11,75x22,5.

Další ověření (externí odkazy)