SCANIA R450
- 2016
- ČERNÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005437515
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 11:19 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005437515
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 5. 6. 2020. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 61 dnů (11. 1. 2023 až 13. 3. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N320
- Rok výroby
- 2016
- Datum 1. registrace
- 2. 9. 2016
- Datum 1. registrace v ČR
- 5. 6. 2020
- Barva
- ČERNÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) od 13. 3. 2023
- Provozovatel: MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) od 13. 3. 2023
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 9. 2016 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 5. 6. 2020 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 5. 6. 2020 | Nový vlastník | WALTER LEASING GMBH | Registr silničních vozidel |
| 5. 6. 2020 | Nový provozovatel | Avaretransport, s.r.o. (IČO 08248435) | Registr silničních vozidel |
| 2. 6. 2021 | Nový provozovatel | Avaresped s.r.o. (IČO 09608982) | Registr silničních vozidel |
| 24. 8. 2022 | Nový provozovatel | Expres Transport Logistics SE v likvidaci (IČO 10941797) | Registr silničních vozidel |
| 11. 1. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587) | Registr silničních vozidel |
| 13. 3. 2023 | Nový vlastník | SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) | Registr silničních vozidel |
| 13. 3. 2023 | Nový provozovatel | MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 4. 6. 2026 | Pravidelná STK | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 1 043 443 km | způsobilé | 6 lehké | 4. 6. 2027 |
| 4. 6. 2026 | Měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) | 1 043 442 km | způsobilé | bez závad | 4. 6. 2027 |
| 4. 6. 2025 | Pravidelná STK | Hradec Králové (č. 3618) | 970 299 km | způsobilé | 5 lehké | 4. 6. 2026 |
| 29. 5. 2025 | Měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) | 968 583 km | způsobilé | bez závad | 29. 5. 2026 |
| 31. 5. 2024 | Pravidelná STK | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 860 540 km | způsobilé | 4 lehké | 31. 5. 2025 |
| 31. 5. 2024 | Měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) | 860 541 km | způsobilé | bez závad | 31. 5. 2025 |
| 1. 6. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 738 805 km | způsobilé | 5 lehké | 1. 6. 2024 |
| 10. 1. 2023 | Evidenční kontrola | Jihlava (č. 3709) | 710 806 km | způsobilé | bez závad | |
| 16. 8. 2022 | Evidenční kontrola | Tuklaty (č. 3232) | 693 468 km | způsobilé | bez závad | |
| 3. 6. 2022 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 668 142 km | způsobilé | 5 lehké | 3. 6. 2023 |
| 3. 6. 2022 | Měření emisí | Znojmo (č. 571313) | 668 136 km | způsobilé | bez závad | 3. 6. 2023 |
| 24. 5. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 523 287 km | způsobilé | bez závad | 24. 5. 2022 |
| 3. 6. 2020 | Před registrací + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 398 269 km | způsobilé | bez závad | 3. 6. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2021 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-20-06-0362
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Spolková republika NěmeckoNový vlastník WALTER LEASING GMBHNový provozovatel Avaretransport, s.r.o. (IČO 08248435)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2022 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-21-05-0836
-
Nový provozovatel Avaresped s.r.o. (IČO 09608982)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2023 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-22-06-0362
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HLAVNÍ 182, 25082, TUKLATY · protokol CZ-3232-22-08-0828
-
Nový provozovatel Expres Transport Logistics SE v likvidaci (IČO 10941797)Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-23-01-0323
-
Nový vlastník a provozovatel DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)Nový provozovatel MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487)Konec vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2024 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-23-06-0005
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-24-05-0249
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2026 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-25-06-0315
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2027 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-06-0047
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- HOMADNÁ PŘESTAVBA HP -2875
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2016 v ČR obvykle 3,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,8 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %
Srovnáváme s 183 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TOČNICE
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (58)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1751152AB3A
- Verze
- H450OA211A1001D
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005437515
- PČV
- 16314897
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV
- Rok výroby
- 2016
- Datum 1. registrace
- 2. 9. 2016
- Datum 1. registrace v ČR
- 5. 6. 2020
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 147
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 DRUHÁ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.25
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 1425
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6204/ 2550/ 3810
- Rozvor [mm]
- 3 700
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8209
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7 500/ 7 500
11 500/ 11 500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 45000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERNÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e4*2007/46*0030*21
- Číslo ORV
- UBL762712
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- Provedena přestavba vozidla HP-2875 montáží ochranného rámu/světelné rampy, typ Highway A23-3 Trux schválená MDČR pod číslem MD-2152/2023-150/2 ze dne 17.1.2023 Celková délka vozidla se zvětšuje o 249mm, celková výška vozidla se zvětšuje o 0mm, provozní hmotnost se zvyšuje o 62kg
- Další záznamy
- [DOVOZ SRN,TP-WW196770,RZ-PBHG735
VOZIDLO VYHOVUJE TECH. POŽADAVKŮM ZÁKONQA Č.56/2001 SB., VE ZNĚNÍ POZD. ZMĚN A DOPLŃKŮ.
Provedena přestavba vozidla HP-2875 montáží ochranného rámu/světelné rampy,
typ Highway A23-3 Trux schválená MDČR pod číslem MD-2152/2023-150/2 ze dne 17.1.2023
Celková délka vozidla se zvětšuje o 249mm, celková výška vozidla se zvětšuje o 0mm,
provozní hmotnost se zvyšuje o 62kg.
Dne 27.5.2025 zápis přestavby dle Rozhodnutí MDČR MD-2152/2023-150/2 ze dne 17.1.2023.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005437515
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.