SCANIA R450

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005447187

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 23:34 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005447187

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
22. 11. 2016
Datum 1. registrace v ČR
22. 11. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 19. 11. 2026
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
915 199 km
při prohlídce 19. 11. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2016 při prohlídce v roce 2025: 784–1 033 tis. km (medián 913 358 km, 414 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
JLG TRUCK s.r.o.
od 20. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 11. 2016 První registrace Pavel Marada (IČO 02133300) Registr silničních vozidel
2. 7. 2024 Nový vlastník a provozovatel Lambert Pfleger (IČO 49845713) Registr silničních vozidel
20. 8. 2026 Nový vlastník a provozovatel JLG TRUCK s.r.o. (IČO 18005144) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2018202020222024 22. 11. 2017: 97 230 km19. 11. 2018: 202 538 km9. 1. 2020: 313 525 km29. 12. 2020: 421 963 km23. 12. 2021: 531 737 km23. 12. 2021: 531 776 km5. 1. 2022: 534 758 km12. 1. 2022: 536 196 km22. 12. 2022: 630 838 km23. 12. 2022: 630 864 km14. 12. 2023: 729 244 km28. 12. 2023: 732 280 km8. 11. 2024: 813 558 km11. 11. 2024: 814 003 km26. 11. 2024: 818 987 km4. 11. 2025: 913 379 km19. 11. 2025: 915 183 km19. 11. 2025: 915 199 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 11. 2025 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 915 199 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
19. 11. 2026
19. 11. 2025 Měření emisí České Budějovice (č. 530120) 915 183 km způsobilé bez závad 19. 11. 2026
4. 11. 2025 Měření emisí Sezimovo Ústí (č. 430826) 913 379 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
26. 11. 2024 Opakovaná STK Sezimovo Ústí (č. 3304) 818 987 km způsobilé bez závad 11. 11. 2025
11. 11. 2024 Pravidelná STK Sezimovo Ústí (č. 3304) 814 003 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 1.1.16.1.1 Brzdový válec poškozený, prasklý (např. upevňovací úchyty) nebo nadměrně zkorodovaný. vážná
  • 6.1.6.3.1 Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. vážná
11. 12. 2024
8. 11. 2024 Měření emisí Sezimovo Ústí (č. 430826) 813 558 km způsobilé bez závad 8. 11. 2026
28. 12. 2023 Pravidelná STK Hodonín (č. 3720) 732 280 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
28. 12. 2024
14. 12. 2023 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 729 244 km způsobilé bez závad 14. 12. 2024
23. 12. 2022 Pravidelná STK Hodonín (č. 3720) 630 864 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
23. 12. 2023
22. 12. 2022 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 630 838 km způsobilé bez závad 22. 12. 2023
12. 1. 2022 Opakovaná STK Hodonín (č. 3720) 536 196 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
23. 12. 2022
5. 1. 2022 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 534 758 km způsobilé bez závad 5. 1. 2023
23. 12. 2021 Pravidelná STK Hodonín (č. 3720) 531 776 km dočasně způsobilé
2 lehké, 3 vážné
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 1.2.1.4 Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. vážná
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových nebo denních svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
22. 1. 2022
23. 12. 2021 Měření emisí Hodonín (č. 470634) 531 737 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
29. 12. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3716) 421 963 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
29. 12. 2021
9. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Hodonín (č. 3720) 313 525 km způsobilé bez závad 9. 1. 2021
19. 11. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Hustopeče (č. 3721) 202 538 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
19. 11. 2019
22. 11. 2017 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3716) 97 230 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
22. 11. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Pavel Marada (IČO 02133300)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 11. 2018 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 618 00, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-17-11-0219
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2019 · stanice: HYBEŠOVA 14, 693 01, HUSTOPEČE · protokol CZ-3721-18-11-0897
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2021 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 695 01, HODONÍN · protokol CZ-3720-20-01-0458
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 12. 2021 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 618 00, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-12-0147
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2022 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 695 01, HODONÍN · protokol CZ-3720-21-12-1766
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 12. 2022 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 695 01, HODONÍN · protokol CZ-3720-22-01-0701
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 12. 2023 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 695 01, HODONÍN · protokol CZ-3720-22-12-1445
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2024 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 695 01, HODONÍN · protokol CZ-3720-23-12-1446
  10. Nový vlastník a provozovatel Lambert Pfleger (IČO 49845713)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2024 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-24-11-0361
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2025 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-24-11-0934
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2026 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-25-11-2606
  14. Nový vlastník a provozovatel JLG TRUCK s.r.o. (IČO 18005144)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2016 v ČR v průměru 3,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 183 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W11751152AB3
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005447187
PČV
14324141
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
22. 11. 2016
Datum 1. registrace v ČR
22. 11. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8014
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-0259-01
ES/EU
e4*2007/46*0030*22
Číslo ORV
UBN857172
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DNE 20.8.2026 VYŘAZENO Č.J.MHMP-DB 140687/2026 BOHDALEC.
Další záznamy
#D.2:N320; C5W1751152AB3AX; H450OA211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
DNE 20.8.2026 VYŘAZENO Č.J.MHMP-DB 140687/2026 BOHDALEC.

Další ověření (externí odkazy)