SCANIA R450

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005454422

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005454422

STK propadla 16. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
16. 1. 2017
Datum 1. registrace v ČR
16. 1. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: L7 a.s. (IČO 25405969) od 16. 1. 2017
  • Vlastník: L7 a.s. (IČO 25405969) od 8. 1. 2026
Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 16. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
786 119 km
při prohlídce 16. 10. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 715–949 tis. km (medián 840 237 km, 465 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
L7 a.s.
od 8. 1. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
16. 1. 2017 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
16. 1. 2017 Nový provozovatel L7 a.s. (IČO 25405969) Registr silničních vozidel
3. 3. 2020 Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
8. 1. 2026 Nový vlastník L7 a.s. (IČO 25405969) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 2018202020222024 23. 11. 2017: 81 213 km23. 11. 2017: 81 220 km21. 11. 2018: 173 996 km12. 11. 2019: 256 813 km13. 11. 2019: 256 896 km7. 2. 2020: 275 013 km2. 11. 2020: 333 287 km2. 11. 2020: 333 295 km28. 5. 2021: 383 371 km1. 11. 2021: 422 536 km1. 11. 2022: 515 000 km1. 11. 2022: 515 001 km10. 1. 2023: 532 074 km27. 10. 2023: 604 984 km17. 10. 2024: 692 848 km16. 10. 2025: 786 119 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 10. 2025 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 786 119 km způsobilé bez závad 16. 10. 2026
17. 10. 2024 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 692 848 km způsobilé bez závad 17. 10. 2025
27. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 604 984 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
27. 10. 2024
10. 1. 2023 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 532 074 km způsobilé bez závad
1. 11. 2022 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 515 001 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
1. 11. 2023
1. 11. 2022 Měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 420622) 515 000 km způsobilé bez závad 1. 11. 2023
1. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 422 536 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
1. 11. 2022
28. 5. 2021 Evidenční kontrola Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 383 371 km způsobilé bez závad
2. 11. 2020 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 333 295 km způsobilé
1 lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
2. 11. 2021
2. 11. 2020 Měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 420622) 333 287 km způsobilé bez závad 2. 11. 2021
7. 2. 2020 Evidenční kontrola Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 275 013 km způsobilé bez závad
13. 11. 2019 Pravidelná STK Roudnice nad Labem (č. 3513) 256 896 km způsobilé bez závad 13. 11. 2020
12. 11. 2019 Měření emisí Roudnice nad Labem (č. 550606) 256 813 km způsobilé bez závad 12. 11. 2020
21. 11. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 173 996 km způsobilé bez závad 21. 11. 2019
23. 11. 2017 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) 81 220 km způsobilé bez závad 23. 11. 2018
23. 11. 2017 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 81 213 km – bez závad 23. 11. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel L7 a.s. (IČO 25405969)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 1. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 11. 2018 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-17-11-1303
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2019 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-18-11-0883
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2020 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-19-11-0741
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-20-02-0195
  6. Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2021 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-20-11-0020
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-21-05-1307
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2022 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-21-11-0067
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2023 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-22-11-0021
  11. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-23-02-0143
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2024 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-23-10-1567
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2025 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-24-10-0999
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2026 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-25-10-0930
  15. Nový vlastník L7 a.s. (IČO 25405969)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2017 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 215 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3Ax
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005454422
PČV
14399709
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
16. 1. 2017
Datum 1. registrace v ČR
16. 1. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8646
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0281
ES/EU
e4*2007/46*0030*23
Číslo ORV
UBL876372
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
EHS 627/2014C
Další záznamy
*D.2: N320; C5W1751152AB3AX; H450OA211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)