SCANIA R450
- 2017
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005455239
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005455239
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,6 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 5 dnů (21. 2. 2025 až 26. 2. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N320
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 16. 1. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 1. 2017
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) od 4. 8. 2025
- Provozovatel: MSK Transport & Logistic s.r.o. (IČO 22328459) od 4. 8. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 16. 1. 2017 | První registrace | ProScan a.s. (IČO 25964992) | Registr silničních vozidel |
| 10. 1. 2018 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 10. 1. 2018 | Nový provozovatel | ITT.CZ s.r.o. (IČO 04004744) | Registr silničních vozidel |
| 11. 12. 2023 | Nový vlastník | ITT.CZ s.r.o. (IČO 04004744) | Registr silničních vozidel |
| 21. 2. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587) | Registr silničních vozidel |
| 26. 2. 2025 | Nový vlastník | DŘEVO DOPRAVA MUSIL s.r.o. (IČO 26304155) | Registr silničních vozidel |
| 26. 2. 2025 | Nový provozovatel | Kopeček jede s.r.o. (IČO 09648950) | Registr silničních vozidel |
| 4. 8. 2025 | Nový vlastník | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 4. 8. 2025 | Nový provozovatel | MSK Transport & Logistic s.r.o. (IČO 22328459) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12. 2. 2026 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 7701) | – | způsobilé | bez závad | |
| 8. 1. 2026 | Pravidelná STK | Staré Město (č. 3719) | 1 224 134 km | způsobilé | 3 lehké
| 8. 1. 2027 |
| 8. 1. 2026 | Měření emisí | Staré Město (č. 470544) | 1 224 133 km | způsobilé | bez závad | 8. 1. 2027 |
| 2. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 1 140 319 km | způsobilé | 2 lehké
| 2. 1. 2027 |
| 3. 1. 2024 | Pravidelná STK | Sokolov (č. 3416) | 998 052 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 1. 2025 |
| 3. 1. 2024 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 998 051 km | způsobilé | bez závad | 3. 1. 2026 |
| 2. 1. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 857 689 km | způsobilé | 3 lehké
| 2. 1. 2025 |
| 28. 12. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 708 564 km | způsobilé | 5 lehkých
| 28. 12. 2022 |
| 29. 12. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 568 225 km | způsobilé | 1 lehká
| 29. 12. 2021 |
| 27. 12. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 424 992 km | způsobilé | 5 lehkých
| 27. 12. 2020 |
| 28. 12. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 285 713 km | způsobilé | 2 lehké
| 28. 12. 2019 |
| 22. 12. 2017 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeňský kraj (č. 3413) | 137 016 km | způsobilé | bez závad | 22. 12. 2018 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel ProScan a.s. (IČO 25964992)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 1. 2018
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 12. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-17-12-4431
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ITT.CZ s.r.o. (IČO 04004744)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-18-12-4631
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-19-12-5039
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 12. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-20-12-5372
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-12-5904
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2024 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-23-01-0003
-
Nový vlastník ITT.CZ s.r.o. (IČO 04004744)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2025 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-24-01-0024
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2026 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-25-01-0005
-
Nový vlastník a provozovatel DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Nový vlastník DŘEVO DOPRAVA MUSIL s.r.o. (IČO 26304155)Nový provozovatel Kopeček jede s.r.o. (IČO 09648950)Konec vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
-
Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel MSK Transport & Logistic s.r.o. (IČO 22328459)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2027 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-26-01-0092
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-26-02-0210
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 6 (SCANIA R450 2017 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %
Srovnáváme s 215 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1751152AB3*
- Verze
- H450OA211E100*
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005455239
- PČV
- 14399766
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 16. 1. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 1. 2017
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 147
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 1425
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5955/ 2550/ 0
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8131
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-0281-00
- ES/EU
- E4*2007/46*0030*23
- Číslo ORV
- UBL666981
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- NOVÉ FA Č.17900018,SCANIA CZECH REPUBLIC S.R.O.,CHRÁŠŤANY, ZE DNE 11.1.2017 UKONČEN LEASING
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
*35: Dle specifikace vozidla;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*44: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*21
*23: 2
*36: 21 000/18 000
*37: 8 000/8 000; 13 000/11 500
*41: 65 000/45 000
*57: AUT
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005455239
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.