SCANIA R450
- 2017
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005457598
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 11:07 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005457598
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,6 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 49 dnů (30. 3. 2020 až 18. 5. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N320
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 27. 2. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 2. 2017
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: Josef Švanda (IČO 61529443) od 18. 5. 2020
- Vlastník: Josef Švanda (IČO 61529443) od 28. 5. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 27. 2. 2017 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 27. 2. 2017 | Nový provozovatel | ČSAD Hodonín a.s. (IČO 60747536) | Registr silničních vozidel |
| 30. 3. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 18. 5. 2020 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 18. 5. 2020 | Nový provozovatel | Josef Švanda (IČO 61529443) | Registr silničních vozidel |
| 28. 5. 2025 | Nový vlastník | Josef Švanda (IČO 61529443) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 8. 2026 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 831 271 km | způsobilé | bez závad | 7. 8. 2027 |
| 28. 4. 2026 | Technická silniční kontrola | Liberec (č. 7718) | 809 209 km | způsobilé | bez závad | |
| 8. 8. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 742 805 km | způsobilé | 2 lehké | 8. 8. 2026 |
| 6. 8. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 649 295 km | způsobilé | 3 lehké | 6. 8. 2025 |
| 9. 8. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 566 175 km | způsobilé | 2 lehké | 9. 8. 2024 |
| 11. 8. 2022 | Pravidelná STK | Liberec (č. 3504) | 455 244 km | způsobilé | 3 lehké | 11. 8. 2023 |
| 11. 8. 2022 | Měření emisí | Liberec (č. 450532) | 455 243 km | způsobilé | bez závad | 11. 8. 2023 |
| 16. 8. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 343 362 km | způsobilé | 2 lehké | 16. 8. 2022 |
| 12. 8. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 236 527 km | způsobilé | bez závad | 12. 8. 2021 |
| 17. 5. 2020 | Měření emisí | Brno (č. 470293) | 217 370 km | způsobilé | bez závad | 17. 5. 2021 |
| 7. 5. 2020 | Evidenční kontrola | Brno (č. 3716) | 217 370 km | způsobilé | bez závad | |
| 17. 3. 2020 | Evidenční kontrola | Hodonín (č. 3720) | 216 950 km | způsobilé | bez závad | |
| 14. 8. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | České Budějovice (č. 3307) | 169 312 km | způsobilé | bez závad | 14. 8. 2020 |
| 17. 12. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | České Budějovice (č. 3307) | 119 345 km | způsobilé | bez závad | 17. 12. 2019 |
| 18. 12. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | 58 502 km | způsobilé | bez závad | 18. 12. 2018 |
| 18. 12. 2017 | Měření emisí | České Budějovice (č. 530104) | 58 501 km | – | bez závad | 18. 12. 2018 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ČSAD Hodonín a.s. (IČO 60747536)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2018Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 12. 2018 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-17-12-2452
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2019 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-12-2191
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-19-08-2001
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2020 · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-20-03-1277
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-05-0047
-
Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel Josef Švanda (IČO 61529443)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2021 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-20-08-0607
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2022 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-21-08-0907
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2023 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-22-08-0711
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 8. 2024 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-23-08-0594
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2025 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-24-08-0225
-
Nový vlastník Josef Švanda (IČO 61529443)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 8. 2026 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-25-08-0398
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: nám. Dr. E. Beneše 26, 46032, Liberec 3 · protokol CZ-7718-26-04-0079
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 8. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-08-0152
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2017 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %
Srovnáváme s 215 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W17511152AB3AX
- Verze
- H450OA211E1001D
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005457598
- PČV
- 14456006
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 27. 2. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 2. 2017
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 147
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 1425
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5955/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3700
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8459
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-028-01
- ES/EU
- e4*2007/46*0030*23
- Číslo ORV
- UBL063852
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005457598
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.