SCANIA R410

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005457745

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:23 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005457745

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
23. 2. 2017
Datum 1. registrace v ČR
23. 2. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 5. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
783 372 km
při prohlídce 5. 1. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 740–1 048 tis. km (medián 917 089 km, 79 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
ČSAD Svitavy s.r.o.
od 28. 3. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
23. 2. 2017 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
23. 2. 2017 Nový provozovatel Heinz logistic s.r.o. (IČO 29184398) Registr silničních vozidel
31. 3. 2020 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
13. 11. 2020 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
13. 11. 2020 Nový provozovatel ČSAD Svitavy s.r.o. (IČO 25922394) Registr silničních vozidel
28. 3. 2024 Nový vlastník ČSAD Svitavy s.r.o. (IČO 25922394) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 2019202120232025 26. 2. 2018: 111 251 km26. 2. 2018: 111 266 km25. 2. 2019: 233 838 km25. 2. 2019: 233 860 km26. 2. 2020: 337 377 km26. 2. 2020: 337 392 km27. 3. 2020: 339 356 km10. 11. 2020: 339 360 km10. 11. 2020: 339 359 km5. 1. 2021: 350 365 km5. 1. 2021: 350 366 km4. 1. 2022: 464 597 km4. 1. 2022: 464 598 km13. 1. 2023: 576 137 km13. 1. 2023: 576 138 km22. 11. 2023: 615 184 km16. 1. 2024: 617 460 km17. 1. 2024: 617 468 km6. 1. 2025: 699 633 km6. 1. 2025: 699 664 km17. 12. 2025: 780 390 km5. 1. 2026: 783 372 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 1. 2026 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 783 372 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
5. 1. 2027
17. 12. 2025 Měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 570103) 780 390 km způsobilé bez závad 17. 12. 2026
6. 1. 2025 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 699 664 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
6. 1. 2026
6. 1. 2025 Měření emisí Chornice (č. 560904) 699 633 km způsobilé bez závad 6. 1. 2026
17. 1. 2024 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 617 468 km způsobilé
10 lehkých
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
17. 1. 2025
16. 1. 2024 Měření emisí Svitavy (č. 460911) 617 460 km způsobilé bez závad 16. 1. 2025
22. 11. 2023 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 615 184 km způsobilé bez závad
13. 1. 2023 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 576 138 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 1.1.12.6 Způsob montáže nebo uchycení brzdových hadic neodpovídá požadavkům. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
13. 1. 2024
13. 1. 2023 Měření emisí Svitavy (č. 460911) 576 137 km způsobilé bez závad 13. 1. 2024
4. 1. 2022 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 464 598 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
4. 1. 2023
4. 1. 2022 Měření emisí Znojmo (č. 571313) 464 597 km způsobilé bez závad 4. 1. 2023
5. 1. 2021 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 350 366 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
5. 1. 2022
5. 1. 2021 Měření emisí Znojmo (č. 571313) 350 365 km způsobilé bez závad 5. 1. 2022
10. 11. 2020 Evidenční kontrola Brno (č. 3716) 339 359 km způsobilé bez závad
10. 11. 2020 Měření emisí Brno (č. 470293) 339 360 km způsobilé bez závad 10. 11. 2021
27. 3. 2020 Evidenční kontrola Brno (č. 3716) 339 356 km způsobilé bez závad
26. 2. 2020 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 337 392 km způsobilé
2 lehké
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
26. 2. 2021
26. 2. 2020 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 337 377 km způsobilé bez závad 26. 2. 2021
25. 2. 2019 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 233 860 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
25. 2. 2020
25. 2. 2019 Měření emisí Vizovice (č. 470538) 233 838 km způsobilé bez závad 25. 2. 2020
26. 2. 2018 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3713) 111 266 km způsobilé bez závad 26. 2. 2019
26. 2. 2018 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 111 251 km – bez závad 26. 2. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Heinz logistic s.r.o. (IČO 29184398)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 2. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2019 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-18-02-1437
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2020 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-19-02-1694
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2021 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-20-02-1872
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-03-0241
  6. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-11-0078
  8. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel ČSAD Svitavy s.r.o. (IČO 25922394)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2022 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-21-01-0173
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2023 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-22-01-0240
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2024 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-23-01-0090
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-23-11-0110
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 1. 2025 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-24-01-0097
  14. Nový vlastník ČSAD Svitavy s.r.o. (IČO 25922394)
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2026 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-25-01-0014
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-26-01-0007
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (54)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3*
Verze
H410OA211D100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005457745
PČV
14452157
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
Datum 1. registrace
23. 2. 2017
Datum 1. registrace v ČR
23. 2. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA , AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8514
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-028-00
ES/EU
e4*2007/46*0030*23
Číslo ORV
UBI346130
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
CZ/0010/6979989159 23.2.2017-31.12.2017
Další záznamy
#D.2: N320; C5W1751152AB3AX; H410OA211D1001D
ÚDAJE O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)