SCANIA R450

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005459351

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 2:20 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005459351

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
27. 2. 2017
Datum 1. registrace v ČR
27. 2. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 13. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
411 330 km
při prohlídce 13. 2. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
FREKOMOS, s.r.o.
od 2. 5. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
27. 2. 2017 První registrace Vizocargo s.r.o. (IČO 26966395) Registr silničních vozidel
27. 2. 2017 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 5. 2019 Nový vlastník a provozovatel FREKOMOS, s.r.o. (IČO 61942618) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 2019202120232025 20. 2. 2018: 121 811 km15. 2. 2019: 234 636 km18. 2. 2019: 234 707 km24. 4. 2019: 252 107 km21. 2. 2020: 268 220 km21. 2. 2020: 268 221 km22. 2. 2021: 293 300 km22. 2. 2021: 293 301 km8. 3. 2021: 294 706 km21. 2. 2022: 318 390 km21. 2. 2022: 318 391 km10. 2. 2023: 350 342 km10. 2. 2023: 350 343 km21. 2. 2024: 376 901 km21. 2. 2024: 376 907 km14. 2. 2025: 393 212 km13. 2. 2026: 411 329 km13. 2. 2026: 411 330 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 2. 2026 Pravidelná STK Sviadnov (č. 3822) 411 330 km způsobilé bez závad 13. 2. 2027
13. 2. 2026 Měření emisí Sviadnov (č. 580201) 411 329 km způsobilé bez závad 13. 2. 2027
14. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Valašské Meziříčí (č. 3817) 393 212 km způsobilé
1 lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
14. 2. 2026
21. 2. 2024 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 376 907 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
21. 2. 2025
21. 2. 2024 Měření emisí Valašské Meziříčí (č. 481012) 376 901 km způsobilé bez závad 21. 2. 2025
10. 2. 2023 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 350 343 km způsobilé bez závad 10. 2. 2024
10. 2. 2023 Měření emisí Valašské Meziříčí (č. 481012) 350 342 km způsobilé bez závad 10. 2. 2024
21. 2. 2022 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 318 391 km způsobilé bez závad 21. 2. 2023
21. 2. 2022 Měření emisí Valašské Meziříčí (č. 481012) 318 390 km způsobilé bez závad 21. 2. 2023
8. 3. 2021 Opakovaná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 294 706 km způsobilé bez závad 22. 2. 2022
22. 2. 2021 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 293 301 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). vážná
  • 5.2.3.1.1 Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. vážná
24. 3. 2021
22. 2. 2021 Měření emisí Valašské Meziříčí (č. 481012) 293 300 km způsobilé bez závad 22. 2. 2022
21. 2. 2020 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 268 221 km způsobilé
1 lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
21. 2. 2021
21. 2. 2020 Měření emisí Valašské Meziříčí (č. 481012) 268 220 km způsobilé bez závad 21. 2. 2021
24. 4. 2019 Evidenční kontrola Přerov (č. 3812) 252 107 km způsobilé bez závad
18. 2. 2019 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 234 707 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
18. 2. 2020
15. 2. 2019 Měření emisí Tečovice (č. 570510) 234 636 km způsobilé bez závad 15. 2. 2020
20. 2. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 121 811 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
20. 2. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Vizocargo s.r.o. (IČO 26966395)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2018
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2019 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-18-02-0299
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2020 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-19-02-0077
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-19-04-0394
  5. Nový vlastník a provozovatel FREKOMOS, s.r.o. (IČO 61942618)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2021 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-20-02-0106
  7. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Konec vyřazení z provozu VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2021 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-21-02-0100
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2022 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-21-03-0039
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2023 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-22-02-0089
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2024 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-23-02-0045
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2025 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-24-02-0099
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2026 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-25-02-0062
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2027 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-26-02-0129
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti změny pneumatik. Vystavil: Be
  • Potvrzení o možnosti změny pneumatik. Vystavil: Ja

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3*
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005459351
PČV
14457500
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
27. 2. 2017
Datum 1. registrace v ČR
27. 2. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8505
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/70 R22,5[2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-281
ES/EU
e4*2007/46*0030*23
Číslo TP
UH746357
Číslo ORV
UAX584499
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
ALTER PNEU:PŘEDNÍ NÁPRAVA: 385/65 R22,5
Další záznamy
04.03.2021 Alter pneu: na přední nápravě:385/65 R22,5
dle akreditovaného zástupce.

Další ověření (externí odkazy)