SCANIA R450

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005473275

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 4:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005473275

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Datum 1. registrace
26. 6. 2017
Datum 1. registrace v ČR
26. 6. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: TFY, s.r.o. (IČO 25517881) od 26. 6. 2017
  • Vlastník: TFY, s.r.o. (IČO 25517881) od 18. 8. 2023
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
932 490 km
při prohlídce 16. 2. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2017 při prohlídce v roce 2026: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
TFY, s.r.o.
od 18. 8. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 6. 2017 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
26. 6. 2017 Nový provozovatel TFY, s.r.o. (IČO 25517881) Registr silničních vozidel
18. 8. 2023 Nový vlastník TFY, s.r.o. (IČO 25517881) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2019202120232025 15. 6. 2018: 116 710 km13. 6. 2019: 220 218 km24. 2. 2020: 303 053 km22. 2. 2021: 425 084 km18. 2. 2022: 535 960 km19. 4. 2022: 555 686 km20. 2. 2023: 656 659 km20. 2. 2024: 740 586 km17. 2. 2025: 834 495 km16. 2. 2026: 932 490 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 2. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 932 490 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
16. 2. 2027
17. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 834 495 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
17. 2. 2026
29. 7. 2024 Technická silniční kontrola Jihlava (č. 7716) – způsobilé bez závad
20. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 740 586 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
20. 2. 2025
20. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 656 659 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
20. 2. 2024
19. 4. 2022 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 555 686 km způsobilé bez závad
18. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 535 960 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
18. 2. 2023
22. 2. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 425 084 km způsobilé bez závad 22. 2. 2022
24. 2. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 303 053 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
24. 2. 2021
13. 6. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 220 218 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
13. 6. 2020
15. 6. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kraj Vysočina (č. 3711) 116 710 km způsobilé bez závad 15. 6. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel TFY, s.r.o. (IČO 25517881)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2018
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 6. 2019 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-18-06-0128
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2020 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-19-06-0105
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-20-02-0139
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2022 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-21-02-0135
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2023 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-22-02-0115
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 156 64, Praha · protokol CZ-7701-22-04-0042
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-23-02-0115
  9. Nový vlastník TFY, s.r.o. (IČO 25517881)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2025 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-24-02-0131
  11. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 587 24, Jihlava · protokol CZ-7716-24-07-0104
  12. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  13. Konec vyřazení z provozu TŘEBÍČ
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-25-02-0096
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2027 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-26-02-0096
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1711152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005473275
PČV
14666883
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
26. 6. 2017
Datum 1. registrace v ČR
26. 6. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8554
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-305-00
ES/EU
e4*2007/46*0030*24
Číslo ORV
UBK435269
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
GENERELI Č. 9335335951
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)