SCANIA R450

  • 2017
  • ORANŽOVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005479259

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 17:44 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005479259

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
20. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
20. 9. 2017
Barva
ORANŽOVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
762 075 km
při prohlídce 21. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Meyer Logistik s.r.o.
od 20. 9. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 9. 2017 První registrace MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
20. 9. 2017 Nový provozovatel Meyer Logistik s.r.o. (IČO 25080130) Registr silničních vozidel
20. 9. 2021 Nový vlastník Meyer Logistik s.r.o. (IČO 25080130) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 2019202120232025 21. 9. 2018: 94 190 km19. 9. 2019: 194 263 km19. 9. 2019: 194 264 km16. 9. 2020: 280 588 km15. 9. 2021: 337 299 km15. 9. 2021: 337 311 km15. 9. 2022: 432 255 km15. 9. 2022: 432 256 km7. 3. 2023: 474 684 km1. 9. 2023: 526 631 km1. 9. 2023: 526 632 km11. 9. 2024: 624 700 km11. 9. 2024: 624 701 km10. 9. 2025: 711 667 km12. 9. 2025: 711 712 km17. 9. 2025: 711 753 km18. 9. 2025: 711 801 km8. 9. 2026: 761 150 km8. 9. 2026: 761 151 km21. 9. 2026: 762 075 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
21. 9. 2026 Opakovaná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 762 075 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
21. 9. 2028
8. 9. 2026 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 761 151 km dočasně způsobilé
2 lehké, 5 vážných
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.2.2.1 U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. vážná
  • 6.1.2.1.2 Výfukový systém zjevně netěsný. vážná
  • 6.1.2.2.2 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada má vliv na funkci systému. vážná
  • 8.2.2.1.2 Netěsnost zařízení k omezení emisí, která by měla vliv na měření emisí. vážná
  • 5.1.1.3.1 Nebezpečná úprava u nápravy nebo vidlice, která ovlivňuje provozní vlastnosti vozidla. vážná
8. 10. 2026
8. 9. 2026 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 761 150 km nezpůsobilé
3 vážné
  • 6.1.2.1.2 Výfukový systém zjevně netěsný. vážná
  • 6.1.2.2.2 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada má vliv na funkci systému. vážná
  • 8.2.2.1.2 Netěsnost zařízení k omezení emisí, která by měla vliv na měření emisí. vážná
18. 9. 2025 Opakovaná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 711 801 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
10. 9. 2026
17. 9. 2025 Opakovaná STK Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (č. 3248) 711 753 km nezpůsobilé
1 lehká, 1 vážná, 1 nebezpečná
  • 1.2.1.1.1 Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
12. 9. 2025 Opakovaná STK Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (č. 3248) 711 712 km nezpůsobilé
1 lehká, 2 nebezpečné
  • 1.2.1.1.2 Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolech. nebezpečná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
10. 9. 2025 Pravidelná STK Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (č. 3248) 711 667 km nezpůsobilé
1 lehká, 1 vážná, 3 nebezpečné
  • 1.2.1.1.2 Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolech. nebezpečná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.3.1.1.2 Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. vážná
  • 5.1.1.2.2 Upevnění nápravy je natolik nespolehlivé (spojovací prvky uvolněné, prasklé nebo chybí) nebo v otočném uložení nápravy (např. čep / pouzdro u vodicích tyčí / výkyvná přední náprava traktoru) jsou natolik velké vůle, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. nebezpečná
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
11. 9. 2024 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 624 701 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
11. 9. 2025
11. 9. 2024 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 624 700 km způsobilé bez závad 11. 9. 2026
29. 4. 2024 Technická silniční kontrola Jihlava (č. 7716) – způsobilé bez závad
1. 9. 2023 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 526 632 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
1. 9. 2024
1. 9. 2023 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 526 631 km způsobilé bez závad 1. 9. 2025
7. 3. 2023 Technická silniční kontrola Hradec Králové (č. 7705) 474 684 km způsobilé bez závad
15. 9. 2022 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 432 256 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
15. 9. 2023
15. 9. 2022 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 432 255 km způsobilé bez závad 15. 9. 2024
15. 9. 2021 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 337 311 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
15. 9. 2022
15. 9. 2021 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 337 299 km způsobilé bez závad 15. 9. 2022
16. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 280 588 km způsobilé bez závad 16. 9. 2021
19. 9. 2019 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 194 264 km způsobilé bez závad 19. 9. 2020
19. 9. 2019 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 194 263 km způsobilé bez závad 19. 9. 2020
21. 9. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 94 190 km způsobilé bez závad 21. 9. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel Meyer Logistik s.r.o. (IČO 25080130)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 9. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 9. 2019 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-18-09-0969
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2020 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-19-09-0807
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2021 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-20-09-0696
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2022 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-21-09-0694
  6. Nový vlastník Meyer Logistik s.r.o. (IČO 25080130)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2023 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-22-09-0618
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Ulrichovo náměstí 810, 50101, Hradec Králové · protokol CZ-7705-23-03-0013
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2024 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-23-09-0002
  10. Vyřazení z provozu BRANDÝS NAD LABEM-STARÁ BOLESLAV
    Konec vyřazení z provozu BRANDÝS NAD LABEM-STARÁ BOLESLAV
  11. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 58724, Jihlava · protokol CZ-7716-24-04-0031
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2025 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-24-09-0372
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: KARLA LÍPY 1678, 25001, BRANDÝS NAD LABEM · protokol CZ-3248-25-09-0081
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: KARLA LÍPY 1678, 25001, BRANDÝS NAD LABEM · protokol CZ-3248-25-09-0118
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: KARLA LÍPY 1678, 25001, BRANDÝS NAD LABEM · protokol CZ-3248-25-09-0145
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2026 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-25-09-0657
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 10. 2026 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-26-09-0245
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2027 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-26-09-0657
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AB*
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005479259
PČV
14804576
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
20. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
20. 9. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
7783
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
295/80R22.5/ 22.5 X 9.00
295/80R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ORANŽOVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0305
ES/EU
e4*2007/46*0030*24
Číslo ORV
UBI882796
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
TŘÍDA G 50-X, L.S. Č. 9179200006,
Další záznamy
D.2: N320; C5W1711152AB3AX; H450OA211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)