SCANIA R450

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005479518

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 23:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005479518

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Datum 1. registrace
22. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
22. 9. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 12. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 122 966 km
při prohlídce 12. 6. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2017 při prohlídce v roce 2026: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Zdeněk Vápeník
od 11. 11. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 9. 2017 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
22. 9. 2017 Nový provozovatel Zdeněk Vápeník (IČO 12966444) Registr silničních vozidel
11. 11. 2022 Nový vlastník Zdeněk Vápeník (IČO 12966444) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 17. 10. 2017: 194 km15. 9. 2018: 104 129 km15. 9. 2018: 104 129 km28. 8. 2019: 232 560 km28. 8. 2019: 232 560 km3. 9. 2020: 355 999 km3. 9. 2020: 356 000 km2. 9. 2021: 475 387 km2. 9. 2021: 475 388 km2. 9. 2022: 608 414 km2. 9. 2022: 608 414 km10. 11. 2022: 635 404 km23. 6. 2023: 722 156 km23. 6. 2023: 722 156 km21. 6. 2024: 859 573 km21. 6. 2024: 859 573 km7. 5. 2025: 972 166 km19. 6. 2025: 988 484 km19. 6. 2025: 988 485 km26. 6. 2025: 991 446 km26. 6. 2025: 991 446 km12. 6. 2026: 1 122 966 km12. 6. 2026: 1 122 966 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
12. 6. 2026 ADR Hradec Králové (č. 3651) 1 122 966 km způsobilé bez závad
12. 6. 2026 Pravidelná STK Hradec Králové (č. 3651) 1 122 966 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
12. 6. 2027
26. 6. 2025 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 991 446 km způsobilé bez závad
26. 6. 2025 Opakovaná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 991 446 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
19. 6. 2026
19. 6. 2025 Pravidelná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 988 485 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
19. 7. 2025
19. 6. 2025 Měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 461112) 988 484 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
7. 5. 2025 Technická silniční kontrola Brno (č. 7706) 972 166 km způsobilé bez závad
21. 6. 2024 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 859 573 km způsobilé bez závad
21. 6. 2024 Pravidelná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 859 573 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. lehká
21. 6. 2025
21. 6. 2024 Měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 461112) – způsobilé bez závad 21. 6. 2025
23. 6. 2023 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 722 156 km způsobilé bez závad
23. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 722 156 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
23. 6. 2024
10. 11. 2022 Evidenční kontrola Ústí nad Orlicí (č. 3613) 635 404 km způsobilé bez závad
2. 9. 2022 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 608 414 km způsobilé bez závad
2. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 608 414 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
2. 9. 2023
2. 9. 2021 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 475 388 km způsobilé bez závad
2. 9. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 475 387 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
2. 9. 2022
3. 9. 2020 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 356 000 km způsobilé bez závad
3. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 355 999 km způsobilé bez závad 3. 9. 2021
28. 8. 2019 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 232 560 km způsobilé bez závad
28. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 232 560 km způsobilé bez závad 28. 8. 2020
15. 9. 2018 ADR Ústí nad Orlicí (č. 3613) 104 129 km způsobilé bez závad
15. 9. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 104 129 km způsobilé bez závad 15. 9. 2019
17. 10. 2017 ADR Pardubický kraj (č. 3613) 194 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Zdeněk Vápeník (IČO 12966444)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2018
  2. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-17-10-0198
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2019 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-18-59-0002
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-18-09-0162
  4. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-19-08-0258
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2020 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-19-08-0259
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 9. 2021 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-20-09-0028
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-20-09-0031
  6. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-21-09-0018
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2022 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-21-09-0019
  7. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-09-0015
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2023 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-09-0016
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-11-0128
  9. Nový vlastník Zdeněk Vápeník (IČO 12966444)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2024 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-06-0256
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-06-0258
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-24-06-0293
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-24-06-0295
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Kounicova 24, 611 32, Brno · protokol CZ-7706-25-05-0051
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-06-0256
  14. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-06-0323
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2026 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-06-0325
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 6. 2027 · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 500 02, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-06-0241
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 500 02, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-06-0253
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1751152AB3*
Verze
H451OA211E100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005479518
PČV
14810023
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
22. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
22. 9. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8281
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/80 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-243-00
Číslo TP
UH994993
Číslo ORV
UBB661876
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
627/2014C

Další ověření (externí odkazy)