SCANIA R450

  • 2017
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005484442

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 17:56 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005484442

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
5. 10. 2017
Datum 1. registrace v ČR
5. 10. 2017
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: Petr Šotka (IČO 45107017) od 18. 11. 2020
  • Vlastník: Petr Šotka (IČO 45107017) od 20. 4. 2026
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 3. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 044 035 km
při prohlídce 9. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Petr Šotka
od 20. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
5. 10. 2017 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
5. 10. 2017 Nový provozovatel INEX LOGISTICS s.r.o. (IČO 46505610) Registr silničních vozidel
18. 11. 2020 Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
18. 11. 2020 Nový provozovatel Petr Šotka (IČO 45107017) Registr silničních vozidel
20. 4. 2026 Nový vlastník Petr Šotka (IČO 45107017) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 9. 10. 2017: 149 km8. 10. 2018: 120 446 km7. 10. 2019: 247 164 km5. 10. 2020: 334 510 km9. 11. 2020: 334 538 km8. 10. 2021: 450 389 km18. 10. 2022: 577 390 km17. 10. 2023: 679 066 km17. 10. 2023: 679 067 km17. 10. 2024: 798 840 km24. 10. 2025: 941 151 km3. 8. 2026: 1 033 310 km9. 9. 2026: 1 044 035 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 9. 2026 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 1 044 035 km způsobilé bez závad
3. 8. 2026 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 1 033 310 km způsobilé bez závad 3. 8. 2027
24. 10. 2025 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 941 151 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
24. 10. 2026
17. 10. 2024 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 798 840 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
17. 10. 2025
17. 10. 2023 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 679 067 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
17. 10. 2024
17. 10. 2023 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 679 066 km způsobilé bez závad 17. 10. 2025
18. 10. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 577 390 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
18. 10. 2024
8. 10. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 450 389 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
8. 10. 2023
9. 11. 2020 Evidenční kontrola Jičín (č. 3615) 334 538 km způsobilé bez závad
5. 10. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3615) 334 510 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
5. 10. 2021
7. 10. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 247 164 km způsobilé bez závad 7. 10. 2020
8. 10. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 120 446 km způsobilé bez závad 8. 10. 2019
9. 10. 2017 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3615) 149 km způsobilé bez závad 9. 10. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel INEX LOGISTICS s.r.o. (IČO 46505610)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2018
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-17-10-0095
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 10. 2019 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-18-10-0189
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2020 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-19-10-0165
  5. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  6. Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-20-10-0054
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-20-11-0081
  9. Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Petr Šotka (IČO 45107017)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 10. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-10-0300
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-10-0580
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-10-0689
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-10-0700
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-10-0621
  15. Nový vlastník Petr Šotka (IČO 45107017)
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 8. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-08-0005
  17. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-26-09-0173
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2017 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 215 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3*
Verze
H450OA211E
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005484442
PČV
14829463
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
5. 10. 2017
Datum 1. registrace v ČR
5. 10. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8544
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-243-00
ES/EU
E4*2007/46*0030*25
Číslo ORV
UBO074270
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
vyř.č. 330/2020
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*35: Dle specifikace vozidla;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*44: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*21
*23: 2
*36: 21 000/18 000
*37: 8 000/8 000; 13 000/11 500
*41: 65 000/45 000
*57: AUT
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)