SCANIA R490

  • 2017
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 360 kW ≈ 489 k

VINYS2R4X20005484856

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 13:43 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005484856

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Belgické království), datum dovozu 26. 9. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 4 dny (20. 8. 2020 až 24. 8. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R490
Typ
/ N320
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
26. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
20. 8. 2020
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
360 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
875 816 km
při prohlídce 27. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let (všechny roky výroby): 704–1 012 tis. km (medián 843 326 km, 132 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
Jaroslav Nohejl
od 9. 6. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 9. 2017 První registrace Registr silničních vozidel
26. 9. 2017 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
20. 8. 2020 Nový vlastník a provozovatel HEJA TRUCKS GROUP s.r.o. (IČO 06447406) Registr silničních vozidel
24. 8. 2020 Nový vlastník NL-Leasing s.r.o. (IČO 25191241) Registr silničních vozidel
24. 8. 2020 Nový provozovatel Jaroslav Nohejl (IČO 60147008) Registr silničních vozidel
9. 6. 2025 Nový vlastník Jaroslav Nohejl (IČO 60147008) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000800 0001 000 000 202120222023202420252026 20. 8. 2020: 297 815 km20. 8. 2020: 297 816 km29. 7. 2021: 400 015 km27. 7. 2022: 494 905 km25. 7. 2023: 587 380 km16. 2. 2024: 637 555 km27. 2. 2024: 641 170 km23. 7. 2024: 682 746 km25. 7. 2025: 778 469 km27. 7. 2026: 875 816 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 875 816 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
27. 7. 2027
25. 7. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 778 469 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
25. 7. 2026
23. 7. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 682 746 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
23. 7. 2025
27. 2. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 641 170 km způsobilé bez závad
16. 2. 2024 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 637 555 km způsobilé bez závad
25. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 587 380 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.5.1.1.3 U předního mlhového světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
25. 7. 2024
27. 7. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 494 905 km způsobilé bez závad 27. 7. 2023
29. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 400 015 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.1.1 Nesvítí některý nepovinný (volitelný) světlomet. lehká
29. 7. 2022
20. 8. 2020 Před registrací České Budějovice (č. 3307) 297 816 km způsobilé bez závad 20. 8. 2020
20. 8. 2020 Měření emisí České Budějovice (č. 530104) 297 815 km způsobilé bez závad 20. 8. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
    Dovoz ze zahraničí Belgické království
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel HEJA TRUCKS GROUP s.r.o. (IČO 06447406)
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-08-2879
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2021 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  3. Nový vlastník NL-Leasing s.r.o. (IČO 25191241)
    Nový provozovatel Jaroslav Nohejl (IČO 60147008)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 7. 2022 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-21-07-0178
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2023 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-07-0150
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-07-0099
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-24-02-0137
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-02-0379
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-07-0113
  10. Nový vlastník Jaroslav Nohejl (IČO 60147008)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-07-0163
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2027 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-26-07-0160
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Zprávy z registru

  • Potvrzení alternativního rozměru pneu. Vystavil: K
  • Potvrzení možnosti změny pneumatik. Potvrzení čísl

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R490
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751302AB3AX
Verze
E4900A211F1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005484856
PČV
16434580
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
26. 9. 2017
Datum 1. registrace v ČR
20. 8. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV
Typ motoru
DC13 125
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
360 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 DRUHÁ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8558
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 42000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22,5/ 22.5 X 11,75
315/80 R22,5 (2)/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G 50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
E4*2007/46*0030*25
Číslo ORV
UBK428836
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
IDV BG
Další záznamy
ZEMĚ PŮVODU: BG, RZ: CT8032BX, TP: 008731238
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
ALTERNATIVNÍ PNEU: 315/70 R22.5 NA RÁFCÍCH 9.00 X 22.5

Další ověření (externí odkazy)