SCANIA R450

  • 2017
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005486714

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 6:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005486714

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
30. 10. 2017
Datum 1. registrace v ČR
30. 10. 2017
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 24. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
993 307 km
při prohlídce 24. 9. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2017 při prohlídce v roce 2026: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
RTW Trans s.r.o.
od 26. 7. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 10. 2017 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
30. 10. 2017 Nový provozovatel RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) Registr silničních vozidel
26. 7. 2023 Nový vlastník RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2019202120232025 29. 10. 2018: 154 268 km29. 10. 2018: 154 307 km24. 10. 2019: 269 553 km24. 10. 2019: 269 560 km26. 10. 2020: 402 260 km26. 10. 2020: 402 270 km18. 12. 2020: 426 761 km28. 1. 2021: 439 557 km18. 10. 2021: 536 424 km18. 10. 2021: 536 434 km4. 10. 2022: 660 483 km4. 10. 2022: 660 489 km3. 10. 2023: 767 507 km3. 10. 2023: 767 525 km26. 9. 2024: 842 540 km26. 9. 2024: 842 551 km22. 9. 2025: 920 457 km22. 9. 2025: 920 467 km24. 9. 2026: 993 307 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 9. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Turnov (č. 3617) 993 307 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
24. 9. 2027
22. 9. 2025 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 920 467 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
22. 9. 2026
22. 9. 2025 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 920 457 km způsobilé bez závad 22. 9. 2027
26. 9. 2024 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 842 551 km způsobilé bez závad 26. 9. 2025
26. 9. 2024 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 842 540 km způsobilé bez závad 26. 9. 2026
3. 10. 2023 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 767 525 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
3. 10. 2024
3. 10. 2023 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 767 507 km způsobilé bez závad 3. 10. 2025
4. 10. 2022 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 660 489 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
4. 10. 2023
4. 10. 2022 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 660 483 km způsobilé bez závad 4. 10. 2024
18. 10. 2021 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 536 434 km způsobilé
2 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
18. 10. 2022
18. 10. 2021 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 536 424 km způsobilé bez závad 18. 10. 2022
28. 1. 2021 Technická silniční kontrola Liberec (č. 7718) 439 557 km způsobilé bez závad
18. 12. 2020 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 426 761 km způsobilé bez závad
26. 10. 2020 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 402 270 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
26. 10. 2021
26. 10. 2020 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 402 260 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
26. 10. 2021
24. 10. 2019 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 269 560 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
24. 10. 2020
24. 10. 2019 Měření emisí Pěnčín (č. 550501) 269 553 km způsobilé bez závad 24. 10. 2020
29. 10. 2018 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 154 307 km způsobilé bez závad 29. 10. 2019
29. 10. 2018 Měření emisí Tatobity (č. 560809) 154 268 km způsobilé bez závad 29. 10. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: nezjištěn · platnost do 30. 10. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2019 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-18-10-1860
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2020 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-19-10-1686
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 10. 2021 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-20-10-1650
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-20-12-0200
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: nám. Dr. E. Beneše 26, 460 32, Liberec 3 · protokol CZ-7718-21-01-0171
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2022 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-21-10-1302
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2023 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-22-10-0208
  9. Nový vlastník RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2024 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-23-10-0239
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2025 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-24-09-1761
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2026 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-25-09-1503
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2027 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-26-09-1576
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2017 v ČR v průměru 3,6, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 215 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1711152AB3
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005486714
PČV
14867753
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
30. 10. 2017
Datum 1. registrace v ČR
30. 10. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8267
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5(2)/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0320-00
Číslo TP
UI276715
Číslo ORV
UBG332104
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Dne 20.03.2026 rozhodnutí o zřízení zástavního práva FÚ Liberec, č.j.:339355/26/2600-80050-507194. 14.04.2026 Zástavní právo -FÚ pro Lib kraj, č.j. 508313/26-2600-80050-507194 21.05.2026 zástavní právo -FÚ pro Lib kraj, č.j. 895684/26/2600-80050-507194 08.06.2026 Zástavní právo- FÚ pro Lib kraj, č.j. 933140/26/2600-80050-507194
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*35: Dle specifikace vozidla;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*44: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*21
*23: 2
*36: 21 000/18 000
*37: 8 000/8 000; 13 000/11 500
*41: 65 000/45 000
*57: AUT
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)