SCANIA R450

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005491586

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 14:44 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005491586

STK propadla 17. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
4. 12. 2017
Datum 1. registrace v ČR
4. 12. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 17. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
955 430 km
při prohlídce 17. 10. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 715–949 tis. km (medián 840 237 km, 465 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
AD HAJŠMAN s.r.o.
od 21. 6. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 12. 2017 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
4. 12. 2017 Nový provozovatel AD HAJŠMAN s.r.o. (IČO 02786109) Registr silničních vozidel
21. 6. 2023 Nový vlastník AD HAJŠMAN s.r.o. (IČO 02786109) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2019202020212022202320242025 26. 11. 2018: 99 189 km26. 11. 2018: 99 190 km21. 11. 2019: 228 497 km13. 11. 2020: 354 918 km9. 12. 2020: 364 767 km5. 5. 2021: 409 349 km1. 11. 2021: 472 877 km1. 11. 2021: 472 878 km31. 10. 2022: 601 697 km30. 10. 2023: 725 171 km30. 10. 2024: 839 416 km30. 10. 2024: 839 417 km17. 10. 2025: 955 430 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 10. 2025 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 955 430 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
17. 10. 2026
17. 10. 2025 Měření emisí Plzeň (č. 540514) – způsobilé bez závad 17. 10. 2026
30. 10. 2024 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 839 417 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
30. 10. 2025
30. 10. 2024 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 839 416 km způsobilé bez závad 30. 10. 2025
30. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 725 171 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
30. 10. 2024
31. 10. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 601 697 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
31. 10. 2023
1. 11. 2021 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 472 878 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
1. 11. 2022
1. 11. 2021 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 472 877 km způsobilé bez závad 1. 11. 2022
5. 5. 2021 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 409 349 km způsobilé bez závad
9. 12. 2020 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 364 767 km způsobilé bez závad
13. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 354 918 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
13. 11. 2021
21. 11. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 228 497 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
21. 11. 2020
26. 11. 2018 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 99 190 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
26. 11. 2019
26. 11. 2018 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 99 189 km způsobilé bez závad 26. 11. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel AD HAJŠMAN s.r.o. (IČO 02786109)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 11. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-18-11-5678
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-19-11-5030
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-20-11-3243
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-20-12-0093
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-21-05-0032
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-11-0391
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-10-7145
  9. Nový vlastník AD HAJŠMAN s.r.o. (IČO 02786109)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-23-10-7614
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-24-10-6942
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-25-10-4419
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AB3*
Verze
H4500A211E100*
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005491586
PČV
14921851
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
4. 12. 2017
Datum 1. registrace v ČR
4. 12. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8301
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0316
ES/EU
E4*2007/46*0030
Číslo TP
UI276859
Číslo ORV
UBE913998
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Č.P. 1861560217
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*35: Dle specifikace vozidla;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*44: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*16
*23: 2
*36: 19 000/18 000
*37: 7 500/7 500; 11 500/11 500
*41: 65 000/45 000
*57: MAN
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[Alternativní provedení vozidla: *35: Dle specifikace vozidla; *42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X; *44: 11.75x22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5; *44-45: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20; 315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5; 315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5; *60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
 Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí. Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla. Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
 M: 3700+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno

Další ověření (externí odkazy)