SCANIA R450

  • 2017
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005496233

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 15:04 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005496233

STK propadla 30. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 30 dnů (20. 12. 2017 až 19. 1. 2018). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
SCANIA R450 N320 / N320
Datum 1. registrace
20. 12. 2017
Datum 1. registrace v ČR
20. 12. 2017
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 30. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
637 813 km
při prohlídce 14. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
OWS OST - WEST s.r.o.
od 30. 12. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 12. 2017 První registrace OWS OST - WEST s.r.o. (IČO 26359073) Registr silničních vozidel
19. 1. 2018 Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
30. 12. 2021 Nový vlastník OWS OST - WEST s.r.o. (IČO 26359073) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 2019202120232025 6. 12. 2018: 102 588 km29. 11. 2019: 203 482 km27. 11. 2020: 304 830 km19. 11. 2021: 374 769 km7. 1. 2022: 386 617 km8. 11. 2022: 446 476 km6. 11. 2023: 519 581 km1. 11. 2024: 573 841 km1. 11. 2024: 573 842 km30. 10. 2025: 591 974 km14. 9. 2026: 637 813 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 9. 2026 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 637 813 km způsobilé bez závad
30. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 591 974 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
30. 10. 2027
1. 11. 2024 Pravidelná STK Domažlice (č. 3419) 573 842 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
1. 11. 2025
1. 11. 2024 Měření emisí Chrastavice (č. 440114) 573 841 km způsobilé bez závad 1. 11. 2026
6. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 519 581 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
6. 11. 2025
8. 11. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 446 476 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
8. 11. 2024
7. 1. 2022 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 386 617 km způsobilé bez závad
19. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 374 769 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
19. 11. 2022
27. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 304 830 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
27. 11. 2021
29. 11. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 203 482 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
29. 11. 2020
6. 12. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 102 588 km způsobilé bez závad 6. 12. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel OWS OST - WEST s.r.o. (IČO 26359073)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2018
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2019 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-18-12-0222
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2020 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-19-11-1270
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2021 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-20-11-1191
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2022 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-21-11-1020
  7. Nový vlastník OWS OST - WEST s.r.o. (IČO 26359073)
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-22-01-0088
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-11-0395
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-11-0282
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-11-0046
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-10-1653
  13. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-26-09-0113
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. Vystavil: Krbec

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (52)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
SCANIA R450 N320 / N320
Varianta
C5W1751152AB3Ax
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005496233
PČV
14951496
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
20. 12. 2017
Datum 1. registrace v ČR
20. 12. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8192
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 / 22.5 X11.75
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-0316
ES/EU
e4*2007/46*0030*25
Číslo TP
UI276971
Číslo ORV
UBD238452
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Alternativní kola a pneu: *20: 11,72 x 22,5; 385/55 R22,5
*20: 11,75 x 22,5; 385/65 R22,5

Další ověření (externí odkazy)