SCANIA R450

  • 2018
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005501938

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 4:25 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005501938

STK končí 5. 1. 2027. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
20. 2. 2018
Datum 1. registrace v ČR
20. 2. 2018
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 58 dnů
platnost do 5. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 011 946 km
při prohlídce 5. 1. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2018 při prohlídce v roce 2026: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
TONITRANS s.r.o.
od 26. 1. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 2. 2018 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
20. 2. 2018 Nový provozovatel Ohaveč s.r.o. (IČO 02910039) Registr silničních vozidel
2. 6. 2021 Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
2. 6. 2021 Nový provozovatel TONITRANS s.r.o. (IČO 29192137) Registr silničních vozidel
26. 1. 2026 Nový vlastník TONITRANS s.r.o. (IČO 29192137) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 2020202120222023202420252026 18. 2. 2019: 198 954 km10. 2. 2020: 411 929 km1. 2. 2021: 608 755 km1. 6. 2021: 653 471 km10. 1. 2022: 702 353 km10. 1. 2022: 702 407 km24. 8. 2022: 75 774 km2. 1. 2023: 784 868 km2. 1. 2023: 784 938 km25. 9. 2023: 840 668 km22. 12. 2023: 859 722 km2. 1. 2024: 859 783 km2. 1. 2025: 934 827 km6. 1. 2025: 934 923 km5. 1. 2026: 1 011 920 km5. 1. 2026: 1 011 946 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 1. 2026 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 1 011 946 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
5. 1. 2027
5. 1. 2026 Měření emisí Brno (č. 470285) 1 011 920 km způsobilé bez závad 5. 1. 2028
6. 1. 2025 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 934 923 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
6. 1. 2026
2. 1. 2025 Měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 570103) 934 827 km způsobilé bez závad 2. 1. 2026
2. 1. 2024 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 859 783 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.21.2.1 Únik nemrznoucí směsi. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
2. 1. 2025
22. 12. 2023 Měření emisí Boskovice (č. 570102) 859 722 km způsobilé bez závad 22. 12. 2025
25. 9. 2023 Technická silniční kontrola Jihlava (č. 7716) 840 668 km způsobilé bez závad
2. 1. 2023 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 784 938 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
2. 1. 2024
2. 1. 2023 Měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 570103) 784 868 km způsobilé bez závad 2. 1. 2024
24. 8. 2022 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 75 774 km nižší než dříve způsobilé bez závad
10. 1. 2022 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 702 407 km způsobilé bez závad 10. 1. 2023
10. 1. 2022 Měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 570103) 702 353 km způsobilé bez závad 10. 1. 2023
1. 6. 2021 Evidenční kontrola Jičín (č. 3615) 653 471 km způsobilé bez závad
1. 2. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 608 755 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
1. 2. 2022
10. 2. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 411 929 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 7.90.2.1 Označení některých údajů na vozidle je částečně poškozené, avšak je čitelné a plní svoji funkci. lehká
10. 2. 2021
18. 2. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 198 954 km způsobilé bez závad 18. 2. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Ohaveč s.r.o. (IČO 02910039)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2020 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-19-02-1364
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2021 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-20-02-0714
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2022 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-21-02-0006
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-21-06-0007
  6. Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel TONITRANS s.r.o. (IČO 29192137)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2023 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 665 01, ROSICE · protokol CZ-3735-22-01-0329
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-22-08-0131
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2024 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 665 01, ROSICE · protokol CZ-3735-23-01-0035
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 587 24, Jihlava · protokol CZ-7716-23-09-0041
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2025 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 665 01, ROSICE · protokol CZ-3735-24-01-0007
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2026 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 665 01, ROSICE · protokol CZ-3735-25-01-0029
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 665 01, ROSICE · protokol CZ-3735-26-01-0042
  14. Nový vlastník TONITRANS s.r.o. (IČO 29192137)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti změny pneu. Vystavil: Fejfaro

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2018 v ČR v průměru 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1801152AB3*
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005501938
PČV
15033674
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SODERTAJLE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
20. 2. 2018
Datum 1. registrace v ČR
20. 2. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 0
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8605
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
8000/ 8000
11500/ 11500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5,385/55 R22.5/ 22.5 X 9.00,11.75 X 22.5
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0123
ES/EU
E4*2007/46*1128*04
Číslo ORV
UBM348781
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
NOVÉ LS
Další záznamy
DNE 20.2.2018 ALTERNATIVNÍ PNEU 385/55 R22.5 NA RÁFCÍCH 11.75 X 22.5
#D.2: N323; R5W1801152AB3AX; H450OA211E1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)