SCANIA R450

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005503934

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:51 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005503934

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Datum 1. registrace
7. 5. 2018
Datum 1. registrace v ČR
7. 5. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 19. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
610 460 km
při prohlídce 19. 2. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2018 při prohlídce v roce 2026: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Miroslav Zíka s.r.o.
od 11. 5. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 5. 2018 První registrace Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
7. 5. 2018 Nový provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581) Registr silničních vozidel
7. 5. 2020 Nový provozovatel Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) Registr silničních vozidel
11. 5. 2021 Nový vlastník Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 2020202120222023202420252026 6. 5. 2019: 119 173 km30. 4. 2020: 212 921 km30. 4. 2021: 308 332 km29. 4. 2022: 410 387 km3. 2. 2023: 483 692 km5. 2. 2024: 522 164 km3. 1. 2025: 571 175 km19. 2. 2026: 610 459 km19. 2. 2026: 610 460 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 2. 2026 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 610 460 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
19. 2. 2027
19. 2. 2026 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 610 459 km způsobilé bez závad 19. 2. 2027
3. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 571 175 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
3. 1. 2026
5. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 522 164 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
5. 2. 2025
3. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 483 692 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
3. 2. 2024
29. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 410 387 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
29. 4. 2023
30. 4. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 308 332 km způsobilé bez závad 30. 4. 2022
30. 4. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 212 921 km způsobilé bez závad 30. 4. 2021
6. 5. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 119 173 km způsobilé bez závad 6. 5. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2019
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-05-0910
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-04-6953
  4. Nový provozovatel Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-21-04-5213
  6. Nový vlastník Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-04-6912
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-02-0709
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-24-02-0618
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-01-0285
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  12. Konec vyřazení z provozu PLZEŇ
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2027 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-26-02-3788
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3*
Verze
H450OA211E200*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005503934
PČV
15166632
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
7. 5. 2018
Datum 1. registrace v ČR
7. 5. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
8328
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0126
ES/EU
e4*2007/46*1128*04
Číslo ORV
UBN006602
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
NOVÉ
Další záznamy
#D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H450OA211E2001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)