SCANIA R450

  • 2018
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005504014

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 10:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005504014

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
3. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
3. 4. 2018
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 24. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 039 135 km
při prohlídce 24. 2. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Pro LeaseKredit, s.r.o.
od 23. 2. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 4. 2018 První registrace SPETRA CZ s.r.o. (IČO 25816811) Registr silničních vozidel
27. 11. 2023 Nový vlastník a provozovatel Doprava PINDUR s.r.o. (IČO 19831731) Registr silničních vozidel
23. 2. 2026 Nový vlastník Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893) Registr silničních vozidel
23. 2. 2026 Nový vlastník a provozovatel Truck Centre Praha s.r.o. (IČO 25709682) Registr silničních vozidel
23. 2. 2026 Nový provozovatel semplix s.r.o. (IČO 10819738) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 2020202120222023202420252026 28. 3. 2019: 160 750 km23. 3. 2020: 298 028 km19. 3. 2021: 435 864 km11. 3. 2022: 575 641 km11. 3. 2022: 575 642 km9. 3. 2023: 715 867 km4. 3. 2024: 827 581 km4. 3. 2024: 827 582 km21. 2. 2025: 940 534 km5. 8. 2025: 1 003 295 km24. 2. 2026: 1 039 135 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 2. 2026 Pravidelná STK Říčany (č. 3227) 1 039 135 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
24. 2. 2027
5. 8. 2025 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 1 003 295 km způsobilé bez závad
21. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 940 534 km způsobilé bez závad 21. 2. 2026
4. 3. 2024 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 827 582 km způsobilé bez závad 4. 3. 2025
4. 3. 2024 Měření emisí Karviná (č. 580301) 827 581 km způsobilé bez závad 4. 3. 2025
9. 3. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 715 867 km způsobilé bez závad 9. 3. 2024
11. 3. 2022 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 575 642 km způsobilé bez závad 11. 3. 2023
11. 3. 2022 Měření emisí Karviná (č. 580301) 575 641 km způsobilé bez závad 11. 3. 2023
19. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 435 864 km způsobilé bez závad 19. 3. 2022
23. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 298 028 km způsobilé bez závad 23. 3. 2021
28. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 160 750 km způsobilé bez závad 28. 3. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel SPETRA CZ s.r.o. (IČO 25816811)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2020 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-19-03-0393
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2021 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-20-03-0205
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2022 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-21-03-0179
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2023 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-22-03-0121
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 3. 2024 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-23-03-0081
  7. Nový vlastník a provozovatel Doprava PINDUR s.r.o. (IČO 19831731)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2025 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-24-03-0022
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2026 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-25-02-0181
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-25-08-0014
  11. Nový vlastník Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893)
    Nový vlastník a provozovatel Truck Centre Praha s.r.o. (IČO 25709682)
    Nový provozovatel semplix s.r.o. (IČO 10819738)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2027 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-26-02-1310
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3*
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005504014
PČV
15101369
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
3. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
3. 4. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3 750
Provozní hmotnost
8465
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0123
ES/EU
e4*2007/46*1128*04
Číslo ORV
UBM946550
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
D.2: N323; R5W1801152AB3AX; H450OA211E1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)