SCANIA R450
- 2018
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005504858
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 3:47 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005504858
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- N323
- Datum 1. registrace
- 6. 3. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 6. 3. 2018
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: LADOS, a.s. (IČO 25501640) od 7. 10. 2024
- Provozovatel: LADOS, a.s. (IČO 25501640) od 7. 10. 2024
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2018 při prohlídce v roce 2026: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 6. 3. 2018 | První registrace | Oberbank Leasing spol. s r.o. (IČO 27091325) | Registr silničních vozidel |
| 6. 3. 2018 | Nový provozovatel | ALK dopravní s.r.o. (IČO 26233029) | Registr silničních vozidel |
| 3. 5. 2021 | Nový vlastník | ALK dopravní s.r.o. (IČO 26233029) | Registr silničních vozidel |
| 7. 10. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | LADOS, a.s. (IČO 25501640) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 9. 2026 | Pravidelná STK | Přerov (č. 3812) | 648 891 km | způsobilé | 2 lehké
| 30. 9. 2027 |
| 29. 9. 2026 | Měření emisí | Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) | 648 839 km | způsobilé | bez závad | 29. 9. 2028 |
| 1. 10. 2025 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 602 985 km | způsobilé | bez závad | 1. 10. 2026 |
| 25. 9. 2025 | Měření emisí | Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) | 602 263 km | způsobilé | bez závad | 25. 9. 2027 |
| 2. 10. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Jihlava (č. 3709) | 556 016 km | způsobilé | 3 lehké
| 2. 10. 2025 |
| 14. 2. 2023 | Pravidelná STK | Jihlava (č. 3714) | 511 462 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 2. 2024 |
| 14. 2. 2023 | Měření emisí | Jihlava (č. 570710) | 511 452 km | způsobilé | bez závad | 14. 2. 2024 |
| 14. 2. 2022 | Pravidelná STK | Jihlava (č. 3714) | 409 100 km | způsobilé | 2 lehké
| 14. 2. 2023 |
| 14. 2. 2022 | Měření emisí | Jihlava (č. 570710) | 409 090 km | způsobilé | bez závad | 14. 2. 2023 |
| 3. 5. 2021 | Evidenční kontrola | Jihlava (č. 3765) | 331 731 km | způsobilé | bez závad | |
| 15. 2. 2021 | Pravidelná STK | Jihlava (č. 3714) | 311 170 km | způsobilé | bez závad | 15. 2. 2022 |
| 15. 2. 2021 | Měření emisí | Jihlava (č. 570710) | 311 159 km | způsobilé | bez závad | 15. 2. 2022 |
| 17. 2. 2020 | Pravidelná STK | Jihlava (č. 3714) | 203 486 km | způsobilé | bez závad | 17. 2. 2021 |
| 14. 2. 2020 | Měření emisí | Jihlava (č. 570710) | 203 476 km | způsobilé | bez závad | 14. 2. 2021 |
| 1. 3. 2019 | Pravidelná STK | Jihlava (č. 3714) | 98 601 km | způsobilé | bez závad | 1. 3. 2020 |
| 1. 3. 2019 | Měření emisí | Jihlava (č. 570710) | 98 597 km | způsobilé | bez závad | 1. 3. 2020 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Oberbank Leasing spol. s r.o. (IČO 27091325)Nový provozovatel ALK dopravní s.r.o. (IČO 26233029)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2019
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2020 · stanice: BRTNICKÁ 23, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3714-19-03-0003
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2021 · stanice: BRTNICKÁ 23, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3714-20-02-0128
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2022 · stanice: BRTNICKÁ 23, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3714-21-02-0125
-
Nový vlastník ALK dopravní s.r.o. (IČO 26233029)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLÝNSKÁ 60, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3765-21-05-0030
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2023 · stanice: BRTNICKÁ 23, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3714-22-02-0120
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2024 · stanice: BRTNICKÁ 23, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3714-23-02-0102
-
Vyřazení z provozu JIHLAVA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2025 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 586 01, JIHLAVA · protokol CZ-3709-24-10-0100
-
Nový vlastník a provozovatel LADOS, a.s. (IČO 25501640)Konec vyřazení z provozu JIHLAVA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-10-0060
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2027 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 750 13, PŘEROV · protokol CZ-3812-26-09-0442
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (61)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- N323
- Varianta
- R5W1801152AB3
- Verze
- H450OA211E100
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005504858
- PČV
- 15055915
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV
- Datum 1. registrace
- 6. 3. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 6. 3. 2018
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/ 0
- Rozvor [mm]
- 3 750
- Provozní hmotnost
- 8606
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19500/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0123
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*04
- Číslo ORV
- UBJ805712
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- *D.2: N323; R5W1801152AB3AX; H4500A211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005504858
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.