SCANIA R450

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005509697

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 19:29 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005509697

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
17. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
17. 4. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 23. 1. 2027
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
687 877 km
při prohlídce 23. 1. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2018 při prohlídce v roce 2026: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Autobazar BLESK, s.r.o.
od 30. 9. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 4. 2018 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
17. 4. 2018 Nový provozovatel JANDA s.r.o. (IČO 48154440) Registr silničních vozidel
23. 8. 2023 Nový vlastník JANDA s.r.o. (IČO 48154440) Registr silničních vozidel
30. 9. 2026 Nový vlastník a provozovatel Autobazar BLESK, s.r.o. (IČO 28173155) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 2020202120222023202420252026 12. 4. 2019: 104 043 km20. 3. 2020: 171 305 km28. 3. 2020: 173 315 km5. 3. 2021: 278 791 km29. 3. 2021: 287 141 km25. 2. 2022: 401 119 km14. 3. 2022: 406 637 km10. 2. 2023: 474 323 km24. 2. 2023: 479 053 km19. 2. 2024: 540 824 km20. 2. 2024: 540 858 km27. 1. 2025: 570 841 km16. 1. 2026: 685 422 km23. 1. 2026: 687 877 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 1. 2026 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 687 877 km způsobilé bez závad 23. 1. 2027
16. 1. 2026 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 685 422 km způsobilé bez závad 16. 1. 2028
27. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 570 841 km způsobilé bez závad 27. 1. 2026
20. 2. 2024 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 540 858 km způsobilé bez závad 20. 2. 2025
19. 2. 2024 Měření emisí Holice (č. 560617) 540 824 km způsobilé bez závad 19. 2. 2026
2. 3. 2023 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) – způsobilé bez závad
24. 2. 2023 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 479 053 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
24. 2. 2024
10. 2. 2023 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 474 323 km způsobilé bez závad 10. 2. 2024
14. 3. 2022 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 406 637 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
14. 3. 2023
25. 2. 2022 Měření emisí Holice (č. 560617) 401 119 km způsobilé bez závad 25. 2. 2024
29. 3. 2021 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 287 141 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
29. 3. 2022
5. 3. 2021 Měření emisí Chrudim (č. 460319) 278 791 km způsobilé bez závad 5. 3. 2022
28. 3. 2020 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 173 315 km způsobilé bez závad 28. 3. 2021
20. 3. 2020 Měření emisí Chrudim (č. 460319) 171 305 km způsobilé bez závad 20. 3. 2021
12. 4. 2019 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 104 043 km způsobilé bez závad 12. 4. 2020
5. 4. 2019 Měření emisí Chrudim (č. 460319) – způsobilé bez závad 5. 4. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel JANDA s.r.o. (IČO 48154440)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 4. 2019
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2020 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-19-04-1006
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2021 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-20-03-1573
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 3. 2022 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-21-03-1265
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2023 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-22-03-0785
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2024 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-23-02-1488
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-23-03-0029
  8. Nový vlastník JANDA s.r.o. (IČO 48154440)
  9. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  10. Konec vyřazení z provozu PŘELOUČ
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2025 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-02-1157
  12. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  13. Konec vyřazení z provozu PŘELOUČ
  14. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-01-1376
    Konec vyřazení z provozu PŘELOUČ
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2027 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-26-01-1240
  17. Nový vlastník a provozovatel Autobazar BLESK, s.r.o. (IČO 28173155)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2018 v ČR v průměru 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1751152AB3Ax
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005509697
PČV
15128070
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
17. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
17. 4. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8288
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-0344
ES/EU
e4*2007/46*0030*26
Číslo ORV
UBN441652
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ. LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)