SCANIA R450

  • 2018
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005514702

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 12:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005514702

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
18. 6. 2018
Datum 1. registrace v ČR
18. 6. 2018
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 4. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
906 319 km
při prohlídce 28. 4. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
HrubyMOVING TRANSPORT, a.s.
od 6. 5. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 6. 2018 První registrace Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
9. 1. 2019 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
9. 1. 2019 Nový provozovatel HrubyMOVING TRANSPORT, a.s. (IČO 28517679) Registr silničních vozidel
6. 5. 2025 Nový vlastník HrubyMOVING TRANSPORT, a.s. (IČO 28517679) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2020202120222023202420252026 4. 1. 2019: 79 496 km4. 6. 2019: 146 613 km22. 4. 2020: 185 966 km25. 5. 2020: 292 477 km18. 5. 2021: 440 484 km13. 5. 2022: 589 412 km13. 5. 2022: 589 413 km3. 5. 2023: 705 369 km3. 5. 2023: 705 370 km2. 5. 2024: 779 718 km5. 5. 2025: 857 306 km22. 9. 2025: 883 479 km28. 4. 2026: 906 319 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 4. 2026 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 906 319 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
28. 4. 2027
22. 9. 2025 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 883 479 km způsobilé bez závad
5. 5. 2025 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 857 306 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
5. 5. 2026
16. 12. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) – způsobilé bez závad
2. 5. 2024 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 779 718 km způsobilé bez závad 2. 5. 2025
3. 5. 2023 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 705 370 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
3. 5. 2024
3. 5. 2023 Měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 420622) 705 369 km způsobilé bez závad 3. 5. 2024
13. 5. 2022 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 589 413 km způsobilé bez závad 13. 5. 2023
13. 5. 2022 Měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 420622) 589 412 km způsobilé bez závad 13. 5. 2023
18. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 440 484 km způsobilé bez závad 18. 5. 2022
25. 5. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 292 477 km způsobilé bez závad 25. 5. 2021
22. 4. 2020 Technická silniční kontrola Praha (č. 9933) 185 966 km způsobilé bez závad
4. 6. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 146 613 km způsobilé bez závad 4. 6. 2021
4. 1. 2019 Evidenční kontrola Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 79 496 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 6. 2019
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-19-01-0138
  3. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HrubyMOVING TRANSPORT, a.s. (IČO 28517679)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2020 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-19-06-0145
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 11015, PRAHA · protokol CZ-9933-19-09-0010
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2021 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-20-05-1179
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2022 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-21-05-0749
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2023 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-22-05-0812
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2024 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-23-05-0108
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2025 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-24-05-0053
  11. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-12-0354
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2026 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-25-05-0085
  13. Nový vlastník HrubyMOVING TRANSPORT, a.s. (IČO 28517679)
  14. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-25-09-0057
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2027 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-26-04-1475
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. P23/38

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005514702
PČV
15245865
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
18. 6. 2018
Datum 1. registrace v ČR
18. 6. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8634
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7 500/ 7 500
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0228
ES/EU
e4*2007/46*1128*06
Číslo ORV
UBL553721
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
19.09.2023 ZÁPIS ALTER. RÁF + PNEU; 06.05.2025 TP ZNEHODNOCEN - VRÁCEN NA ŽÁDOST VLASTNÍKA
Další záznamy
*20: - zápis 19.09.2023
355/50 R22,5; 11,75 X 22,5
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)