SCANIA R450

  • 2018
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005514717

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 21:51 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005514717

Semafor rizik: oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
9. 7. 2018
Datum 1. registrace v ČR
9. 7. 2018
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2019
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2019 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-19-01-0188
  3. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HrubyMOVING TRANSPORT, a.s. (IČO 28517679)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2020 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-19-07-0151
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-20-07-0263
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2022 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-21-07-0184
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2023 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-22-07-0136
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 6. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-23-06-1302
  9. Vybavení zapsané v registru: NESTANDARD. PNEU
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Kongresová 1666/2, 14000, Praha 4 · protokol CZ-7700-24-03-0061
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 6. 2025 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-24-06-1484
  12. Nový vlastník HrubyMOVING TRANSPORT, a.s. (IČO 28517679)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2026 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-25-06-1348
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2027 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-26-05-0304
  15. Nový vlastník AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252)
    Nový provozovatel LK TRANS MORAVIA s.r.o. (IČO 27834948)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. P23/37

Výbava zapsaná v registru

  • NESTANDARD. PNEU
  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (52)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005514717
PČV
15282434
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
9. 7. 2018
Datum 1. registrace v ČR
9. 7. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3 750
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8634
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7 500/ 7 500
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 42000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0228
ES/EU
e4*2007/46*1128*06
Číslo ORV
UBN829634
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
19.09.2023 ZÁPIS ALT.PNEU A RÁFKŮ DLE POTVRZENÍ AKREDIT. ZÁSTUPCE. 06.05.2025 TP ZNEHODNOCEN - VRÁCEN NA ŽÁDOST VLASTNÍKA
Další záznamy
19.09.2023 ZÁPIS ALETR.PNEU A RÁFKŮ DLE POTVRZENÍ AKREDIT.ZÁSTUPCE:
#20: 355/50 R22,5; 11.75 X 22,5.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.