SCANIA R450

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005518259

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 2:55 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005518259

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
11. 10. 2018
Datum 1. registrace v ČR
11. 10. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: LADOS, a.s. (IČO 25501640) od 21. 5. 2025
  • Provozovatel: LADOS, a.s. (IČO 25501640) od 21. 5. 2025
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 14. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
588 109 km
při prohlídce 14. 5. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
LADOS, a.s.
od 21. 5. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
11. 10. 2018 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
11. 10. 2018 Nový provozovatel VAPAS, a.s. (IČO 48530450) Registr silničních vozidel
3. 8. 2023 Nový vlastník VAPAS, a.s. (IČO 48530450) Registr silničních vozidel
21. 5. 2025 Nový vlastník a provozovatel LADOS, a.s. (IČO 25501640) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 2020202120222023202420252026 18. 3. 2019: 49 947 km17. 3. 2020: 174 543 km22. 3. 2021: 288 998 km23. 2. 2022: 371 592 km27. 2. 2023: 461 007 km27. 2. 2024: 555 926 km14. 5. 2025: 556 112 km12. 5. 2026: 587 988 km14. 5. 2026: 588 109 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 5. 2026 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 588 109 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.8.1.1 Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
14. 5. 2027
12. 5. 2026 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 587 988 km způsobilé bez závad 12. 5. 2028
14. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3709) 556 112 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
14. 5. 2026
27. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 555 926 km způsobilé bez závad 27. 2. 2025
27. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 461 007 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 2. 2024
23. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 371 592 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
23. 2. 2023
22. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 288 998 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
22. 3. 2022
17. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 174 543 km způsobilé
1 lehká
  • 7.90.2.1 Označení některých údajů na vozidle je částečně poškozené, avšak je čitelné a plní svoji funkci. lehká
17. 3. 2021
18. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 49 947 km způsobilé bez závad 18. 3. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel VAPAS, a.s. (IČO 48530450)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2020 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-19-03-1772
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2021 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-20-03-1270
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2022 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-21-03-0768
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 2. 2023 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-22-02-0426
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2024 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-23-02-0597
  7. Nový vlastník VAPAS, a.s. (IČO 48530450)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2025 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-24-02-0549
  9. Vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2026 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-25-05-0498
  11. Nový vlastník a provozovatel LADOS, a.s. (IČO 25501640)
    Konec vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2027 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-26-05-0206
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W4751302AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005518259
PČV
15435315
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
11. 10. 2018
Datum 1. registrace v ČR
11. 10. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8056
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0223
ES/EU
e4*2007/46*1128*06
Číslo ORV
UBL079673
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)