SCANIA R450

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005525320

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:27 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005525320

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 2 dny (31. 10. 2022 až 2. 11. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
15. 10. 2018
Datum 1. registrace v ČR
15. 10. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 5. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
885 301 km
při prohlídce 5. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o.
od 2. 11. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 10. 2018 První registrace ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030) Registr silničních vozidel
31. 10. 2022 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
2. 11. 2022 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 11. 2022 Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2020202120222023202420252026 24. 9. 2019: 120 802 km23. 9. 2020: 240 172 km23. 9. 2020: 240 179 km25. 8. 2021: 330 488 km1. 8. 2022: 420 755 km1. 8. 2022: 420 761 km17. 10. 2022: 433 243 km24. 7. 2023: 550 286 km1. 7. 2024: 675 076 km2. 7. 2024: 675 104 km12. 7. 2024: 676 872 km24. 6. 2025: 775 991 km27. 6. 2025: 776 088 km4. 6. 2026: 885 291 km5. 6. 2026: 885 301 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 6. 2026 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 885 301 km způsobilé bez závad 5. 6. 2027
4. 6. 2026 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 885 291 km způsobilé bez závad 4. 6. 2028
27. 6. 2025 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 776 088 km způsobilé bez závad 27. 6. 2026
24. 6. 2025 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 775 991 km způsobilé bez závad 24. 6. 2027
9. 1. 2025 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) – způsobilé bez závad
12. 7. 2024 Opakovaná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 676 872 km způsobilé bez závad 2. 7. 2025
2. 7. 2024 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 675 104 km dočasně způsobilé
1 lehká, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
1. 8. 2024
1. 7. 2024 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 675 076 km způsobilé bez závad 1. 7. 2025
24. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Labem (č. 3523) 550 286 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
24. 7. 2024
17. 10. 2022 Evidenční kontrola Hradec Králové (č. 3618) 433 243 km způsobilé bez závad
1. 8. 2022 Pravidelná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 420 761 km způsobilé bez závad 1. 8. 2023
1. 8. 2022 Měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 461112) 420 755 km způsobilé bez závad 1. 8. 2023
25. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 330 488 km způsobilé bez závad 25. 8. 2022
23. 9. 2020 Pravidelná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 240 179 km způsobilé bez závad 23. 9. 2021
23. 9. 2020 Měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 461112) 240 172 km způsobilé bez závad 23. 9. 2021
24. 9. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Skuteč (č. 3634) 120 802 km způsobilé bez závad 24. 9. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2020 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-19-09-0643
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2021 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-20-09-0239
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 8. 2022 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-21-08-0219
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2023 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-08-0017
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-22-10-1078
  7. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2024 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-23-07-1148
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2024 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-24-07-0091
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2025 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-24-07-0641
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-25-01-0147
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2026 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-25-06-1472
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2027 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-26-06-0291
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. P24/14

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005525320
PČV
15439853
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
15. 10. 2018
Datum 1. registrace v ČR
15. 10. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozchod [mm]
0/ / /
Provozní hmotnost
8636
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0316
ES/EU
e4*2007/46*1128*07
Číslo ORV
UBI757313
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
24.07.2023 1X RZ 3SX3049- SKART MgMT/089834/2023
Další záznamy
*D.2:2323;R5W1751152AB3AX;H450OA211E1001D;
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
22.4.2024 ZAPSÁNY PŘEDNÍ PNEU: 355/50 R22,5 NA RÁFCÍCH 22,5X11,75 , 315/60 R22,5 NA RÁFCÍCH 22,5X9,00 (SCANIA, SOBINSKÁ 186, CHRAŠŤANY)

Další ověření (externí odkazy)