SCANIA R450

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005526262

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 11:28 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005526262

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 118 dnů (7. 12. 2021 až 4. 4. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
1. 11. 2018
Datum 1. registrace v ČR
1. 11. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
643 880 km
při prohlídce 20. 8. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 697–919 tis. km (medián 814 055 km, 281 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
JK speed kipper s.r.o.
od 12. 1. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 11. 2018 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 11. 2018 Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700) Registr silničních vozidel
7. 12. 2021 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
4. 4. 2022 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
4. 4. 2022 Nový provozovatel JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851) Registr silničních vozidel
12. 1. 2026 Nový vlastník JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 2020202120222023202420252026 10. 10. 2019: 100 915 km10. 10. 2019: 100 916 km1. 10. 2020: 52 568 km1. 10. 2020: 212 262 km29. 9. 2021: 306 749 km1. 12. 2021: 315 991 km30. 3. 2022: 316 007 km27. 9. 2022: 366 530 km2. 10. 2023: 461 401 km2. 10. 2024: 564 494 km20. 8. 2026: 643 880 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 643 880 km způsobilé bez závad 20. 8. 2027
2. 10. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 564 494 km způsobilé bez závad 2. 10. 2025
2. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 461 401 km způsobilé bez závad 2. 10. 2024
27. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 366 530 km způsobilé
1 lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
27. 9. 2023
30. 3. 2022 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 316 007 km způsobilé bez závad
1. 12. 2021 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 315 991 km způsobilé bez závad
29. 9. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 306 749 km způsobilé bez závad 29. 9. 2022
1. 10. 2020 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 212 262 km způsobilé bez závad 1. 10. 2021
1. 10. 2020 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 52 568 km nižší než dříve způsobilé bez závad 1. 10. 2021
10. 10. 2019 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 100 916 km způsobilé bez závad 10. 10. 2020
10. 10. 2019 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 100 915 km způsobilé bez závad 10. 10. 2020
10. 10. 2019 Měření emisí Olomouc (č. 580508) – způsobilé bez závad 10. 10. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2020 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-10-0342
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-10-0013
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-09-0750
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-21-12-0101
  6. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-03-2150
  8. Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  9. Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2023 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-22-09-0560
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2024 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-23-10-0005
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2025 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-24-10-0036
  13. Nový vlastník JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2027 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-26-08-0527
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Potvrzení č

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3*
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005526262
PČV
15466347
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
1. 11. 2018
Datum 1. registrace v ČR
1. 11. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8069
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0313
ES/EU
e4*2007/46*1128*07
Číslo ORV
UBN229863
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
31.03.2022 ZÁPIS ALTER. KOL : 385/55 R 22,5 22,5 X 11,75
*D.2: Dle specifikace vozidla;
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)