SCANIA R450

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005531071

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 9:17 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005531071

STK propadla 3. 11. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 138 dnů (17. 5. 2024 až 2. 10. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
3. 12. 2018
Datum 1. registrace v ČR
3. 12. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 3. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
549 763 km
při prohlídce 3. 12. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 634–845 tis. km (medián 749 643 km, 419 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Apodeata CZ s.r.o.
od 25. 2. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 12. 2018 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
3. 12. 2018 Nový provozovatel Autodoprava Halada s.r.o. (IČO 27968197) Registr silničních vozidel
17. 5. 2024 Nový vlastník a provozovatel LOSL s.r.o. (IČO 25103245) Registr silničních vozidel
2. 10. 2024 Nový vlastník a provozovatel CZECH FINANCE, a.s. (IČO 27423425) Registr silničních vozidel
25. 2. 2026 Nový vlastník a provozovatel Apodeata CZ s.r.o. (IČO 06002480) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202020212022202320242025 4. 12. 2019: 83 144 km27. 11. 2020: 157 676 km29. 11. 2021: 224 320 km25. 11. 2022: 290 836 km30. 11. 2023: 363 674 km30. 11. 2023: 363 675 km30. 9. 2024: 387 788 km30. 9. 2024: 387 792 km26. 9. 2025: 522 288 km30. 10. 2025: 535 956 km3. 11. 2025: 536 427 km3. 12. 2025: 549 763 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
3. 12. 2025 Opakovaná STK Trutnov (č. 3601) 549 763 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
3. 11. 2026
3. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 536 427 km dočasně způsobilé
4 lehké, 4 vážné
  • 0.3.1.2 Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.5.4.1.10 Intenzita vyzařovaného světla zadní mlhovou svítilnou zjevně neodpovídá požadavkům (je nízká). vážná
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových nebo denních svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
3. 11. 2026
30. 10. 2025 Měření emisí Trutnov (č. 561008) 535 956 km nezpůsobilé
2 vážné
  • 8.2.1.2.5 U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. vážná
  • 8.2.1.2.9 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
26. 9. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 522 288 km dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 4.2.3.3 Nepovolená úprava obrysové nebo denní svítilny nebo zdroje světla. vážná
26. 9. 2026
30. 9. 2024 Opakovaná STK Nové Strašecí (č. 3239) 387 792 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
30. 9. 2025
30. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Nové Strašecí (č. 3239) 387 788 km dočasně způsobilé
1 lehká, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.2.1.5 Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy. vážná
30. 9. 2025
30. 11. 2023 Pravidelná STK Domažlice (č. 3419) 363 675 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
30. 11. 2024
30. 11. 2023 Měření emisí Chrastavice (č. 440114) 363 674 km způsobilé bez závad 30. 11. 2025
25. 11. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 290 836 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
25. 11. 2024
29. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 224 320 km způsobilé bez závad 29. 11. 2022
27. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 157 676 km způsobilé bez závad 27. 11. 2021
4. 12. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 83 144 km způsobilé bez závad 4. 12. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel Autodoprava Halada s.r.o. (IČO 27968197)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2019
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2020 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-19-12-0167
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2021 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-20-11-1195
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2022 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-21-11-1426
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-11-1199
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 11. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-11-1499
  7. Nový vlastník a provozovatel LOSL s.r.o. (IČO 25103245)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-24-09-1260
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2025 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-24-09-1271
  9. Nový vlastník a provozovatel CZECH FINANCE, a.s. (IČO 27423425)
    Konec vyřazení z provozu RAKOVNÍK
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 26. 10. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-09-0788
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-11-0021
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 11. 2026 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-12-0118
  13. Nový vlastník a provozovatel Apodeata CZ s.r.o. (IČO 06002480)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %

Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005531071
PČV
15511127
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
3. 12. 2018
Datum 1. registrace v ČR
3. 12. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8460
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0399
ES/EU
e4*2007/46*1128*08
Číslo ORV
UBM252230
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
VYŘAZENO Z PROVOZU Č.J.545/2024
Další záznamy
*D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H4500A211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)