SCANIA R450

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005533712

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 19:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005533712

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 119 dnů (3. 1. 2023 až 2. 5. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
2. 1. 2019
Datum 1. registrace v ČR
2. 1. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 12. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
992 147 km
při prohlídce 12. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
EXPRES CZ s.r.o.
od 15. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 1. 2019 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 1. 2019 Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030) Registr silničních vozidel
3. 1. 2023 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
2. 5. 2023 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 5. 2023 Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel
15. 4. 2026 Nový vlastník EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2020202120222023202420252026 31. 10. 2019: 113 477 km31. 10. 2019: 113 478 km2. 11. 2020: 244 662 km1. 11. 2021: 384 989 km17. 10. 2022: 514 446 km17. 10. 2022: 514 452 km20. 12. 2022: 520 343 km14. 9. 2023: 583 529 km21. 9. 2023: 585 191 km30. 8. 2024: 720 798 km2. 9. 2024: 720 809 km14. 8. 2025: 858 507 km21. 8. 2025: 860 192 km12. 8. 2026: 992 136 km12. 8. 2026: 992 147 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
12. 8. 2026 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 992 147 km způsobilé bez závad 12. 8. 2027
12. 8. 2026 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 992 136 km způsobilé bez závad 12. 8. 2028
21. 8. 2025 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 860 192 km způsobilé bez závad 21. 8. 2026
14. 8. 2025 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 858 507 km způsobilé bez závad 14. 8. 2027
2. 9. 2024 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 720 809 km způsobilé bez závad 2. 9. 2025
30. 8. 2024 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 720 798 km způsobilé bez závad 30. 8. 2025
21. 9. 2023 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 585 191 km způsobilé bez závad 21. 9. 2024
14. 9. 2023 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 583 529 km způsobilé bez závad 14. 9. 2025
20. 12. 2022 Evidenční kontrola Hradec Králové (č. 3618) 520 343 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
17. 10. 2022 Pravidelná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 514 452 km způsobilé bez závad 17. 10. 2023
17. 10. 2022 Měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 461112) 514 446 km způsobilé bez závad 17. 10. 2023
1. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 384 989 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
1. 11. 2022
2. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Skuteč (č. 3634) 244 662 km způsobilé bez závad 2. 11. 2021
31. 10. 2019 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 113 478 km způsobilé bez závad 31. 10. 2020
31. 10. 2019 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560702) 113 477 km způsobilé bez závad 31. 10. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2020 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-19-10-0320
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2021 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-20-11-0006
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2022 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-21-11-0016
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2023 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-10-0131
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-22-12-1157
  7. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
  9. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 9. 2024 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-23-09-1094
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2025 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-24-09-0010
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 8. 2026 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-25-08-1028
  13. Nový vlastník EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2027 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-26-08-0452
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2019 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %

Srovnáváme s 162 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005533712
PČV
15544151
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
2. 1. 2019
Datum 1. registrace v ČR
2. 1. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8527
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0401
ES/EU
e4*2007/46*1128*08
Číslo ORV
UBL980133
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*J: N3; N3G;
*D.2: Dle specifikace vozidla;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*Další záznamy: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT]
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)