SCANIA R450

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005533732

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005533732

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 28 dnů (31. 7. 2023 až 28. 8. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
2. 1. 2019
Datum 1. registrace v ČR
2. 1. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 3. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
918 569 km
při prohlídce 3. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
EXPRES CZ s.r.o.
od 29. 7. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 1. 2019 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 1. 2019 Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030) Registr silničních vozidel
31. 7. 2023 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
28. 8. 2023 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
28. 8. 2023 Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel
29. 7. 2024 Nový vlastník EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2020202120222023202420252026 25. 11. 2019: 104 434 km25. 11. 2019: 104 441 km6. 11. 2020: 224 238 km3. 10. 2021: 324 094 km4. 10. 2021: 324 094 km30. 9. 2022: 425 254 km25. 8. 2023: 485 874 km28. 8. 2023: 485 881 km28. 8. 2023: 485 881 km14. 8. 2024: 632 827 km15. 8. 2024: 632 856 km21. 7. 2025: 778 437 km23. 7. 2025: 778 465 km2. 7. 2026: 918 541 km3. 7. 2026: 918 569 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
3. 7. 2026 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 918 569 km způsobilé bez závad 3. 7. 2027
2. 7. 2026 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 918 541 km způsobilé bez závad 2. 7. 2028
23. 7. 2025 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 778 465 km způsobilé bez závad 23. 7. 2026
21. 7. 2025 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 778 437 km způsobilé bez závad 21. 7. 2027
15. 8. 2024 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 632 856 km způsobilé bez závad 15. 8. 2025
14. 8. 2024 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 632 827 km způsobilé bez závad 14. 8. 2026
28. 8. 2023 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 485 881 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
28. 8. 2024
28. 8. 2023 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 485 881 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
28. 8. 2024
25. 8. 2023 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 485 874 km způsobilé bez závad 25. 8. 2024
30. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3716) 425 254 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
30. 9. 2023
4. 10. 2021 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 324 094 km způsobilé
4 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.5.1.2 Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
4. 10. 2022
3. 10. 2021 Měření emisí Brno (č. 470293) 324 094 km způsobilé bez závad 3. 10. 2022
6. 11. 2020 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 224 238 km způsobilé bez závad 6. 11. 2021
6. 11. 2020 Měření emisí Brno (č. 470293) – způsobilé bez závad 6. 11. 2021
25. 11. 2019 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 104 441 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
25. 11. 2020
25. 11. 2019 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 104 434 km způsobilé bez závad 25. 11. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2020 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-19-11-1701
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2021 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-11-0065
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2022 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-21-10-0010
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2023 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-22-09-0226
  6. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2024 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-08-1549
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2024 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-08-1564
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  8. Nový vlastník EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2025 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-24-08-0627
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2026 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-25-07-1065
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2027 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-26-07-0139
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005533732
PČV
15543922
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
2. 1. 2019
Datum 1. registrace v ČR
2. 1. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8527
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0401
ES/EU
e4*2007/46*1128*08
Číslo ORV
UBI762196
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)