SCANIA R450
- 2019
- ČERNÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005535805
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 0:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005535805
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 1. 2. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 2. 2019
- Barva
- ČERNÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) od 1. 2. 2019
- Vlastník: RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) od 6. 9. 2024
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 2. 2019 | První registrace | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 1. 2. 2019 | Nový provozovatel | RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) | Registr silničních vozidel |
| 6. 9. 2024 | Nový vlastník | RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12. 1. 2026 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 810 007 km | způsobilé | 2 lehké
| 12. 1. 2027 |
| 12. 1. 2026 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 810 001 km | způsobilé | bez závad | 12. 1. 2028 |
| 13. 1. 2025 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 710 837 km | způsobilé | bez závad | 13. 1. 2026 |
| 13. 1. 2025 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 710 827 km | způsobilé | bez závad | 13. 1. 2027 |
| 15. 1. 2024 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 589 467 km | způsobilé | 2 lehké
| 15. 1. 2025 |
| 15. 1. 2024 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 589 458 km | způsobilé | bez závad | 15. 1. 2026 |
| 16. 1. 2023 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 504 676 km | způsobilé | 2 lehké
| 16. 1. 2024 |
| 16. 1. 2023 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 504 671 km | způsobilé | bez závad | 16. 1. 2025 |
| 11. 5. 2022 | Technická silniční kontrola | Ústí nad Labem (č. 7704) | 423 234 km | způsobilé | bez závad | |
| 17. 1. 2022 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 380 775 km | způsobilé | 1 lehká
| 17. 1. 2023 |
| 17. 1. 2022 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 380 769 km | způsobilé | bez závad | 17. 1. 2024 |
| 18. 1. 2021 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 250 623 km | způsobilé | bez závad | 18. 1. 2022 |
| 18. 1. 2021 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 250 617 km | způsobilé | bez závad | 18. 1. 2022 |
| 24. 1. 2020 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 125 805 km | způsobilé | bez závad | 24. 1. 2021 |
| 24. 1. 2020 | Měření emisí | Tatobity (č. 560809) | 125 791 km | způsobilé | bez závad | 24. 1. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2020
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2021 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-20-01-1214
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2022 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-21-01-0608
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 1. 2023 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-22-01-0750
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-22-05-0229
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 1. 2024 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-23-01-0709
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2025 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-24-01-0717
-
Nový vlastník RTW Trans s.r.o. (IČO 27558142)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2026 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-25-01-0489
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2027 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-26-01-0526
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2019 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %
Srovnáváme s 162 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3*
- Verze
- H450OA211B100*
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005535805
- PČV
- 15585936
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 1. 2. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 2. 2019
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 3
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Provozní hmotnost
- 8513
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERNÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0471
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*08
- Číslo ORV
- UBJ331687
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- Dne 20.03.2026 rozhodnutí o zřízení zástavního práva FÚ Liberec, č.j.:339355/26/2600-80050-507194. 14.04.2026 Zástavní právo -FÚ pro Lib kraj, č.j. 508313/26-2600-80050-507194 21.05.2026 zástavní právo -FÚ pro Lib kraj, č.j. 895684/26/2600-80050-507194 08.06.2026 Zástavní právo- FÚ pro Lib kraj, č.j. 933140/26/2600-80050-507194
- Další záznamy
- #D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H450OA211B1001D ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA. VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005535805
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.