SCANIA R500

  • 2019
  • ŽLUTÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005537128

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 20:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005537128

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323
Datum 1. registrace
1. 2. 2019
Datum 1. registrace v ČR
1. 2. 2019
Barva
ŽLUTÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 29. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
812 565 km
při prohlídce 23. 2. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2026: 445–734 tis. km (medián 588 661 km, 158 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
AGRO LEASING J.Hradec s.r.o.
od 11. 6. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 2. 2019 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
1. 2. 2019 Nový provozovatel Miroslav Mecner (IČO 74641131) Registr silničních vozidel
11. 6. 2024 Nový vlastník AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252) Registr silničních vozidel
11. 6. 2024 Nový provozovatel ARBITRA s.r.o. (IČO 27779980) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 202120222023202420252026 29. 1. 2020: 139 396 km25. 1. 2021: 284 160 km25. 1. 2021: 284 161 km24. 1. 2022: 416 946 km23. 1. 2023: 512 023 km23. 1. 2023: 512 028 km23. 1. 2024: 607 953 km23. 1. 2024: 607 954 km25. 2. 2025: 717 200 km29. 1. 2026: 804 881 km23. 2. 2026: 812 565 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 2. 2026 Opakovaná STK Olomouc (č. 3818) 812 565 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
29. 1. 2027
29. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 804 881 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.2.3.1.6 Obrysová nebo denní svítilna, není-li stanoveno jinak, vyzařuje směrem dopředu světlo jiné barvy než bílé, směrem dozadu světlo jiné barvy než červené a směrem do stran světlo jiné barvy než oranžové, nebo sada obrysových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti. vážná
28. 2. 2026
25. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 717 200 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
25. 2. 2026
23. 1. 2024 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 607 954 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
23. 1. 2025
23. 1. 2024 Měření emisí Znojmo (č. 571313) 607 953 km způsobilé bez závad 23. 1. 2025
23. 1. 2023 Opakovaná STK Olomouc (č. 3818) 512 028 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
23. 1. 2024
23. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 512 023 km dočasně způsobilé
3 lehké, 2 vážné
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.2.3.7.1 Pneumatika dře o jiné části vozidla (poškození pneumatiky). vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 5.2.3.5.1 Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). vážná
22. 2. 2023
24. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 416 946 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. lehká
24. 1. 2023
9. 1. 2022 Technická silniční kontrola Olomouc (č. 7714) – způsobilé bez závad
25. 1. 2021 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 284 161 km způsobilé bez závad 25. 1. 2022
25. 1. 2021 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 284 160 km způsobilé bez závad 25. 1. 2022
29. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 139 396 km způsobilé
1 lehká
  • 7.90.2.1 Označení některých údajů na vozidle je částečně poškozené, avšak je čitelné a plní svoji funkci. lehká
29. 1. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel Miroslav Mecner (IČO 74641131)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2021 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-20-01-2344
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 1. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-01-0608
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 779 00, Olomouc · protokol CZ-7714-22-01-0097
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2023 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-22-01-2251
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-01-0649
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-01-0673
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2025 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-24-01-1954
  8. Nový vlastník AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252)
    Nový provozovatel ARBITRA s.r.o. (IČO 27779980)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-02-0637
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-01-0716
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-02-0583
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005537128
PČV
15585334
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 2. 2019
Datum 1. registrace v ČR
1. 2. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550
Rozvor [mm]
3 750
Provozní hmotnost
8766
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8 000/ 8 000
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŽLUTÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0489
ES/EU
e4*2007/46*1128*09
Číslo ORV
UBI790479
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)