SCANIA R500

  • 2019
  • ŽLUTÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005537259

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 19:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005537259

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 23 dnů (29. 7. 2026 až 21. 8. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
18. 2. 2019
Datum 1. registrace v ČR
18. 2. 2019
Barva
ŽLUTÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: Jakub Zima (IČO 87396742) od 21. 8. 2026
  • Provozovatel: Jakub Zima (IČO 87396742) od 21. 8. 2026
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 10. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
734 105 km
při prohlídce 10. 9. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2026: 445–734 tis. km (medián 588 661 km, 158 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Jakub Zima
od 21. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 2. 2019 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
18. 2. 2019 Nový provozovatel J&T WEBER s.r.o. (IČO 05668930) Registr silničních vozidel
23. 1. 2023 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
23. 1. 2023 Nový provozovatel Radek Plaček (IČO 75436779) Registr silničních vozidel
29. 7. 2026 Nový vlastník Radek Plaček (IČO 75436779) Registr silničních vozidel
21. 8. 2026 Nový vlastník a provozovatel Jakub Zima (IČO 87396742) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 000 202120222023202420252026 31. 1. 2020: 102 817 km22. 1. 2021: 202 679 km28. 1. 2021: 204 403 km19. 1. 2022: 295 516 km28. 1. 2022: 298 014 km28. 1. 2022: 298 014 km5. 1. 2023: 398 272 km17. 1. 2023: 398 357 km19. 1. 2023: 398 396 km27. 12. 2023: 512 040 km27. 12. 2024: 626 907 km27. 12. 2024: 626 908 km22. 12. 2025: 667 223 km22. 12. 2025: 667 224 km19. 1. 2026: 667 223 km19. 1. 2026: 667 223 km19. 1. 2026: 667 224 km10. 9. 2026: 734 105 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 9. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Velim (č. 3238) 734 105 km způsobilé bez závad 10. 9. 2027
19. 1. 2026 Pravidelná STK Rybnice (č. 3415) 667 224 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 12. 2026
19. 1. 2026 Měření emisí Rybnice (č. 440709) 667 223 km nižší než dříve způsobilé bez závad 22. 12. 2027
19. 1. 2026 Měření emisí Rybnice (č. 440709) 667 223 km nižší než dříve způsobilé bez závad 22. 12. 2027
22. 12. 2025 Pravidelná STK Rybnice (č. 3415) 667 224 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 12. 2026
22. 12. 2025 Měření emisí Rybnice (č. 440709) 667 223 km způsobilé bez závad 22. 12. 2026
27. 12. 2024 Pravidelná STK Rybnice (č. 3415) 626 908 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 12. 2025
27. 12. 2024 Měření emisí Rybnice (č. 440709) 626 907 km způsobilé bez závad 27. 12. 2025
27. 12. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Rybnice (č. 3415) 512 040 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
27. 12. 2024
19. 1. 2023 Opakovaná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 398 396 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
17. 1. 2024
17. 1. 2023 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 398 357 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
16. 2. 2023
17. 1. 2023 Měření emisí Plzeň (č. 540514) – nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
5. 1. 2023 Evidenční kontrola Domažlice (č. 3419) 398 272 km způsobilé bez závad
28. 1. 2022 Pravidelná STK Domažlice (č. 3419) 298 014 km způsobilé bez závad 28. 1. 2023
28. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 298 014 km způsobilé bez závad 28. 1. 2023
19. 1. 2022 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 295 516 km způsobilé bez závad
28. 1. 2021 Pravidelná STK Domažlice (č. 3419) 204 403 km způsobilé bez závad 28. 1. 2022
22. 1. 2021 Měření emisí Chrastavice (č. 440114) 202 679 km způsobilé bez závad 22. 1. 2022
31. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 102 817 km způsobilé bez závad 31. 1. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel J&T WEBER s.r.o. (IČO 05668930)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2021 · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-20-01-1280
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2022 · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-21-01-1004
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 302 28, Plzeň · protokol CZ-7703-22-01-0217
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-01-1268
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-01-1282
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-01-0235
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-01-3331
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 1. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-01-3972
  9. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Radek Plaček (IČO 75436779)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2024 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-23-12-1794
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2025 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-24-12-1702
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 12. 2026 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-25-12-1699
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 12. 2026 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-26-01-1158
  14. Nový vlastník Radek Plaček (IČO 75436779)
  15. Nový vlastník a provozovatel Jakub Zima (IČO 87396742)
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2027 · stanice: PALACKÉHO 94, 281 01, VELIM · protokol CZ-3238-26-09-0576
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. Vystavil: Krbec
  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Krbec
  • Potvrzení možnosti záměny rozměru pneumatik. Krbec

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R500 2019 v ČR v průměru 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 20,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,1 %

Srovnáváme s 53 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005537259
PČV
15605533
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
18. 2. 2019
Datum 1. registrace v ČR
18. 2. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
8348
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22,5/ 22.5 X 11,75
315/70 R22,5 (2)/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŽLUTÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0506
ES/EU
e4*2007/46*1128*09
Číslo ORV
UBN636837
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
DNE 23.1.2023 BYLY ZAPSÁNY ALTERNATIVNÍ PNEUMATIKY A RÁFKY DLE VYJÁDŘENÍ SCANIA CZECH REPUBLIC S.R.O. Č.J. P23/04 ZE DNE 17.1.2023.
#20: 385/65 R22,5; 11,75 X 22.5

Další ověření (externí odkazy)