SCANIA R450
- 2019
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005540644
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 14:19 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005540644
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 48 dnů (11. 7. 2023 až 28. 8. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N323
- Datum 1. registrace
- 21. 2. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 21. 2. 2019
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) od 28. 8. 2023
- Provozovatel: JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851) od 28. 8. 2023
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 21. 2. 2019 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 21. 2. 2019 | Nový provozovatel | Jaroslav Solař (IČO 41589688) | Registr silničních vozidel |
| 11. 7. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 28. 8. 2023 | Nový vlastník | Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) | Registr silničních vozidel |
| 28. 8. 2023 | Nový provozovatel | JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9. 2. 2026 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3717) | 704 138 km | způsobilé | bez závad | 9. 2. 2027 |
| 9. 2. 2026 | Měření emisí | Hrušovany nad Jevišovkou (č. 571319) | 704 137 km | způsobilé | bez závad | 9. 2. 2027 |
| 6. 2. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Znojmo (č. 3717) | 625 227 km | způsobilé | 1 lehká
| 6. 2. 2026 |
| 7. 2. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Znojmo (č. 3717) | 534 622 km | způsobilé | bez závad | 7. 2. 2025 |
| 17. 2. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Žďár nad Sázavou (č. 3724) | 450 985 km | způsobilé | bez závad | 17. 2. 2024 |
| 21. 2. 2022 | Pravidelná STK | Žďár nad Sázavou (č. 3724) | 331 910 km | způsobilé | 1 lehká
| 21. 2. 2023 |
| 21. 2. 2022 | Měření emisí | Žďár nad Sázavou (č. 571402) | 331 909 km | způsobilé | bez závad | 21. 2. 2023 |
| 19. 2. 2021 | Pravidelná STK | Žďár nad Sázavou (č. 3724) | 214 503 km | způsobilé | 2 lehké
| 19. 2. 2022 |
| 19. 2. 2021 | Měření emisí | Žďár nad Sázavou (č. 571402) | 214 497 km | způsobilé | bez závad | 19. 2. 2022 |
| 21. 2. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Žďár nad Sázavou (č. 3724) | 104 471 km | způsobilé | bez závad | 21. 2. 2021 |
| 28. 1. 2020 | Technická silniční kontrola | Ústí nad Labem (č. 7704) | 96 826 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel Jaroslav Solař (IČO 41589688)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2020 · stanice: VRATISLAVOVO NÁMISTÍ 103, 59231, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-20-01-0410
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2021 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-20-02-0123
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2022 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-21-02-0123
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2023 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-22-02-0114
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2024 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-23-02-0088
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
-
Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)Nový provozovatel JK speed kipper s.r.o. (IČO 01614851)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2025 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-24-02-0123
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2026 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-25-02-0112
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2027 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-26-02-0178
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Putna
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (49)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1801152AB3AX
- Verze
- H450OA211E1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005540644
- PČV
- 15613171
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 21. 2. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 21. 2. 2019
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Provozní hmotnost
- 8704
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19500/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0522
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*09
- Číslo TP
- UJ312776
- Číslo ORV
- UBG310757
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- *D.2: Dle specifikace vozidla; N323; R5W1801152AB3AX; H450OA211E1001D.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: *20: 11.75x22.5; 385/65R22.5
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005540644
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.