SCANIA R500
- 2019
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2R4X20005542434
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 17:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005542434
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R500
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 4. 3. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 3. 2019
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Fox Trans CZ s.r.o. (IČO 05449022) od 12. 5. 2026
- Provozovatel: Fox Trans CZ s.r.o. (IČO 05449022) od 12. 5. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 445–734 tis. km (medián 588 661 km, 158 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 4. 3. 2019 | První registrace | Karel KULT - STAVO s.r.o. (IČO 25964780) | Registr silničních vozidel |
| 12. 5. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Fox Trans CZ s.r.o. (IČO 05449022) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 7. 2026 | Pravidelná STK | Hradec Králové (č. 3651) | 655 113 km | způsobilé | 3 lehké
| 23. 7. 2027 |
| 15. 8. 2025 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 638 832 km | způsobilé | 3 lehké
| 15. 8. 2026 |
| 13. 8. 2025 | Měření emisí | Zábrodí (č. 560501) | 638 795 km | způsobilé | bez závad | 13. 8. 2026 |
| 13. 8. 2024 | Opakovaná STK | Trutnov (č. 3601) | 570 740 km | způsobilé | bez závad | 2. 8. 2025 |
| 2. 8. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Trutnov (č. 3601) | 570 711 km | dočasně způsobilé | 3 vážné
| 2. 8. 2025 |
| 9. 1. 2023 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 474 119 km | způsobilé | 1 lehká
| 9. 1. 2024 |
| 9. 1. 2023 | Měření emisí | Trutnov (č. 561008) | 474 118 km | způsobilé | bez závad | 9. 1. 2024 |
| 6. 4. 2022 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 7701) | 387 616 km | způsobilé | bez závad | |
| 13. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Trutnov (č. 3601) | 360 233 km | způsobilé | 1 lehká
| 13. 1. 2023 |
| 11. 1. 2021 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 225 350 km | způsobilé | bez závad | 11. 1. 2022 |
| 11. 1. 2021 | Měření emisí | Trutnov (č. 561008) | 2 253 498 km | způsobilé | bez závad | 11. 1. 2022 |
| 13. 1. 2020 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 101 360 km | způsobilé | bez závad | 13. 1. 2021 |
| 13. 1. 2020 | Měření emisí | Trutnov (č. 561008) | 101 359 km | způsobilé | bez závad | 13. 1. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Karel KULT - STAVO s.r.o. (IČO 25964780)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2020
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2021 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-20-01-0208
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2022 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-21-01-0190
-
Vybavení zapsané v registru: NESTANDARD. PNEU
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2023 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-22-01-0304
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-22-04-0012
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2024 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-23-01-0165
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2024 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-24-08-0042
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-24-08-0108
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2026 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-08-0165
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Nový vlastník a provozovatel Fox Trans CZ s.r.o. (IČO 05449022)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2027 · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-07-0338
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti změny pneu. Vystavila: Fejfar
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (SCANIA R500 2019 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 20,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,1 %
Srovnáváme s 53 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- NESTANDARD. PNEU
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R500
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3AX
- Verze
- H500OA211B1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005542434
- PČV
- 15629616
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 4. 3. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 3. 2019
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 155
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8339
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0545
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*09
- Číslo ORV
- UBO360846
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Variabilní provedení vozidla:
*20: 11,75 x 22,5; 355/50 R22,5.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[Alternativní provedení vozidla:
*J: N3; N3G;
*D.2: Dle specifikace vozidla;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*20: 22.5x11.75; 385/65R22.5,*21: 22.5x9; 315/70R22.5
*Další záznamy: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT]
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005542434
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.