SCANIA R410
- 2019
- BÍLÁ
- CNG
- 12742 cm³
- 302 kW ≈ 411 k
VINYS2R4X20005548280
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 17:13 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005548280
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Slovenská republika), datum dovozu 12. 4. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R410
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 26. 4. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 4. 2023
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- CNG
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 302 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: NIKOLA TRANS s.r.o. (IČO 25597531) od 12. 4. 2023
- Vlastník: NIKOLA TRANS s.r.o. (IČO 25597531) od 14. 8. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 643–802 tis. km (medián 745 678 km, 56 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 26. 4. 2019 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 12. 4. 2023 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 12. 4. 2023 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 12. 4. 2023 | Nový provozovatel | NIKOLA TRANS s.r.o. (IČO 25597531) | Registr silničních vozidel |
| 14. 8. 2025 | Nový vlastník | NIKOLA TRANS s.r.o. (IČO 25597531) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 8. 2026 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 609 534 km | způsobilé | bez závad | 7. 8. 2027 |
| 5. 8. 2026 | Měření emisí | Luhačovice (č. 470515) | 609 506 km | způsobilé | bez závad | 5. 8. 2027 |
| 13. 8. 2025 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 588 645 km | způsobilé | 1 lehká
| 13. 8. 2026 |
| 12. 8. 2025 | Měření emisí | Luhačovice (č. 470515) | 588 583 km | způsobilé | bez závad | 12. 8. 2026 |
| 3. 4. 2024 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 568 254 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 4. 2025 |
| 2. 4. 2024 | Měření emisí | Luhačovice (č. 470515) | 568 223 km | způsobilé | bez závad | 2. 4. 2025 |
| 3. 4. 2023 | Před registrací | Zlín (č. 3713) | 548 415 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 4. 2024 |
| 3. 4. 2023 | Před registrací | Zlín (č. 3713) | 548 415 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 4. 2024 |
| 3. 4. 2023 | Měření emisí | Luhačovice (č. 470515) | 548 371 km | způsobilé | bez závad | 3. 4. 2024 |
| 26. 7. 2019 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 7701) | 32 113 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-19-07-0049
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-23-04-0070Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-23-04-0041
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Slovenská republikaNový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel NIKOLA TRANS s.r.o. (IČO 25597531)Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2025 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-24-04-0111
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-08-0771
-
Nový vlastník NIKOLA TRANS s.r.o. (IČO 25597531)Konec vyřazení z provozu ZLÍN
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 8. 2027 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-08-0461
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (54)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R410
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3CX
- Verze
- G410OA211D1001C
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005548280
- PČV
- 17842157
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 26. 4. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 4. 2023
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- OC13 101
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 302 / 1900
- Palivo
- CNG
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1425
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6120/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8440
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 41000/ 41000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 42000/ 42000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0608
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*10
- Číslo ORV
- UBM447250
- Druh RZ
- RZP
- Varianta RZ
- 701
- Další záznamy
- DNE 12.04.2023 PŘEVZATA SCHVÁLENÁ TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST DLE TP SLOVENSKO NB 373967, RZ PB663CV
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*J: N3; N3G;
*D.2: DLE SPECIFIKACE VOZIDLA;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75X22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*DALŠÍ ZÁZNAMY: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT]
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005548280
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.