SCANIA R450
- 2019
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005548647
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 16:23 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005548647
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N323
- Datum 1. registrace
- 3. 5. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 5. 2019
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) od 3. 5. 2019
- Vlastník: MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) od 15. 5. 2024
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 3. 5. 2019 | První registrace | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 3. 5. 2019 | Nový provozovatel | MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) | Registr silničních vozidel |
| 15. 5. 2024 | Nový vlastník | MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8. 4. 2026 | Pravidelná STK | Slavkov u Brna (č. 3725) | 705 153 km | způsobilé | 2 lehké
| 8. 4. 2027 |
| 8. 4. 2026 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 571206) | 705 152 km | způsobilé | bez závad | 8. 4. 2027 |
| 8. 4. 2025 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 631 666 km | způsobilé | bez závad | 8. 4. 2026 |
| 8. 4. 2025 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 571206) | 631 606 km | způsobilé | bez závad | 8. 4. 2026 |
| 9. 4. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 558 059 km | způsobilé | bez závad | 9. 4. 2025 |
| 12. 4. 2023 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 478 621 km | způsobilé | 1 lehká
| 12. 4. 2024 |
| 11. 4. 2023 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 478 619 km | způsobilé | bez závad | 11. 4. 2024 |
| 11. 4. 2022 | Pravidelná STK | Lysá nad Labem (č. 3240) | 367 623 km | způsobilé | bez závad | 11. 4. 2023 |
| 16. 4. 2021 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 233 131 km | způsobilé | bez závad | 16. 4. 2022 |
| 16. 4. 2021 | Měření emisí | Brno (č. 570229) | 233 130 km | způsobilé | bez závad | 16. 4. 2022 |
| 27. 4. 2020 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 118 464 km | způsobilé | bez závad | 27. 4. 2021 |
| 27. 4. 2020 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 118 463 km | způsobilé | bez závad | 27. 4. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2020
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2021 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-04-0157
-
Vybavení zapsané v registru: POHON PLYNEM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2022 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-21-04-0753
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2023 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-22-04-0423
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2024 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-23-04-0044
-
Vybavení odstraněno z registru: POHON PLYNEM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2025 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-24-04-0339
-
Nový vlastník MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2026 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-25-04-0051
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2027 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-26-04-0208
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Vystavil: P
- Hromadná přestavba HP-0425
- Hromadná přestavba HP-0425
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- POHON PLYNEM
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3*
- Verze
- H450OA211E100*
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005548647
- PČV
- 15736275
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA 99
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 3. 5. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 5. 2019
- Druh (typ)
- 99 NOSIČ VÝMĚN NÁST S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5810/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3600
- Provozní hmotnost
- 8690
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DUCOM spol. s.r.o., Strachotín, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- P013/2024
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0629
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*10
- Číslo ORV
- UBI070967
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- DNE 26.09.2022 BYL PROVEDEN NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE VÝROBCE VOZIDLA Č.
62/2022, ZE DNE 22.09.2022 ZÁPIS ALTERNATIVNÍCH PNEUMATIK A RÁFKŮ; NA VOZIDLE LZE ZAMĚNIT
NA PŘEDNÍ NÁPRAVĚ VOZIDLA PNEUMATIKY O ROZMĚRU 315/70 R22,5 NA RÁFKU 9,00 X 22,5 ZA
PNEUMATIKY O ROZMĚRU 385/65 R22,5 NA RÁFKU 11,75 X 22,5. PŘI ZÁMĚNĚ PNEUMATIK JE
NEZBYTNÉ PŘENASTAVIT VE ZNAČKOVÉM SERVISU SCANIA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY VOZIDLA.
*D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H450OA211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
12.02.2024 ROZHODNUTÍM MINIS.DOPR. ČR Č. HP-0425, ZE DNE 01.02.2021, Č.J.: MD/2740/2021/150/2 BYLA PROVEDENA PŘESTAVBA VOZIDLA A ZÁROVEŇ SE MĚNÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚDAJE V TP:
2) BA 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
6)DUCOM SPOL. S.R.O., STRACHOTÍN, ČR.
7)99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
8)P013/2024
G)8 690
VOZIDLO UZPŮSOBENO K PŘEPRAVĚ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB SCHVÁLENÉHO TYPU I K TAŽENÍ NÁVĚSU. SPOJ. ZAŘÍZENÍ ZACHOVÁNO K PŘEPRAVĚ VN I TAŽENÍ NÁVĚSU.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005548647
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.