SCANIA R450

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005550197

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 13:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005550197

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 20 dnů (14. 2. 2023 až 6. 3. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
3. 6. 2019
Datum 1. registrace v ČR
3. 6. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
507 865 km
při prohlídce 20. 1. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2026: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Svatoslav Nováček
od 9. 3. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 6. 2019 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
3. 6. 2019 Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030) Registr silničních vozidel
14. 2. 2023 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
6. 3. 2023 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
6. 3. 2023 Nový provozovatel Svatoslav Nováček (IČO 40079678) Registr silničních vozidel
9. 3. 2026 Nový vlastník Svatoslav Nováček (IČO 40079678) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202120222023202420252026 15. 5. 2020: 96 562 km29. 3. 2021: 195 162 km21. 3. 2022: 286 299 km21. 3. 2022: 286 300 km15. 7. 2022: 309 851 km24. 1. 2023: 320 484 km21. 2. 2023: 320 730 km22. 1. 2024: 374 363 km22. 1. 2025: 442 364 km28. 7. 2025: 480 501 km20. 1. 2026: 507 865 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 507 865 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
20. 1. 2027
28. 7. 2025 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 480 501 km způsobilé bez závad
22. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 442 364 km způsobilé bez závad 22. 1. 2026
22. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 374 363 km způsobilé bez závad 22. 1. 2025
21. 2. 2023 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 320 730 km způsobilé bez závad
24. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 320 484 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
24. 1. 2024
15. 7. 2022 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 309 851 km způsobilé bez závad
21. 3. 2022 Pravidelná STK Horoměřice (č. 3225) 286 300 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
21. 3. 2023
21. 3. 2022 Měření emisí Horoměřice (č. 421024) 286 299 km způsobilé bez závad 21. 3. 2023
29. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 195 162 km způsobilé bez závad 29. 3. 2022
15. 5. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 96 562 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
15. 5. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2020
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2021 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-20-05-0673
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 3. 2022 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-21-03-0764
  4. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  5. Konec vyřazení z provozu ŽAMBERK
  6. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Konec vyřazení z provozu ŽAMBERK
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2023 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-22-03-1202
  9. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  10. Konec vyřazení z provozu ŽAMBERK
  11. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-22-08-0009
  12. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  13. Konec vyřazení z provozu ŽAMBERK
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2024 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-01-0210
  15. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  16. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-02-1272
  17. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Svatoslav Nováček (IČO 40079678)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2025 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-24-01-0688
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2026 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-25-01-0577
  20. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-25-07-0175
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2027 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-26-01-0530
  22. Nový vlastník Svatoslav Nováček (IČO 40079678)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. N24/109

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2019 v ČR v průměru 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %

Srovnáváme s 162 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005550197
PČV
15790763
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
3. 6. 2019
Datum 1. registrace v ČR
3. 6. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8644
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0603
ES/EU
e4*2007/46*1128*10
Číslo ORV
UBL034704
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
6.3.2023 RZ + ORV BYLY VYZVEDNUTY Z DEPOZITA NA MÚ ČERNOŠICE
*D.2: Dle specifikace vozidla;
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
DNE 12.03.2025 - ZÁPIS ALTERNATIVNÍCH PNEU:
315/70 R22,5 NA RÁFCÍCH 22,5 X 9,00 ZA PNEUMATIKY O ROZMĚRU 385/55 R22,5 NA RÁFCÍCH 22,5 X 11,75.
ZÁMĚNOU ZA VÝŠE UVEDENÉ PNEUMATIKY DOCHÁZÍ KE ZVÝŠENÍ HODNOT MĚRNÝCH EMISÍ CO2, KTERÉ JSOU UVEDENÉ V COC A VECTO DOKUMENTU.
PŘI ZÁMĚNĚ PNEUMATIK JE NEZBYTNÉ PŘENASTAVIT VE ZNAČKOVÉM SERVISU SCANIA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY VOZIDLA.
V PŘÍPADĚ POUŽITÍ TĚCHTO PNEUMATIK JE NEZBYTNÉ ZVEDNOUT JÍZDNÍ VÝŠKU PŘEDNÍ ČÁSTI VOZIDLA O 15MM.

Další ověření (externí odkazy)