SCANIA R450

  • 2019
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005550563

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 20:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005550563

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 7 dnů (6. 2. 2025 až 13. 2. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
16. 5. 2019
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2019
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 060 332 km
při prohlídce 9. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníků v registru
KREJČÍŘ transport s. r. o.
od 13. 2. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
16. 5. 2019 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
16. 5. 2019 Nový provozovatel Libor Šindelář s.r.o. (IČO 27994490) Registr silničních vozidel
18. 12. 2023 Nový vlastník Libor Šindelář s.r.o. (IČO 27994490) Registr silničních vozidel
6. 2. 2025 Nový vlastník a provozovatel MIN - Trans s.r.o. (IČO 08039721) Registr silničních vozidel
13. 2. 2025 Nový vlastník a provozovatel KREJČÍŘ transport s. r. o. (IČO 29307929) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 202120222023202420252026 7. 5. 2020: 145 641 km4. 5. 2021: 317 747 km4. 5. 2022: 488 315 km4. 5. 2023: 661 624 km2. 5. 2024: 814 258 km13. 5. 2025: 947 050 km9. 6. 2026: 1 060 332 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 6. 2026 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 1 060 332 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
9. 6. 2027
13. 5. 2025 Pravidelná STK Rosice (č. 3735) 947 050 km způsobilé bez závad 13. 5. 2026
2. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 814 258 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
2. 5. 2025
4. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 661 624 km způsobilé bez závad 4. 5. 2024
4. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 488 315 km způsobilé bez závad 4. 5. 2023
4. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 317 747 km způsobilé bez závad 4. 5. 2022
7. 5. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 145 641 km způsobilé bez závad 7. 5. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Libor Šindelář s.r.o. (IČO 27994490)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-20-05-1265
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-21-05-0424
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-05-0809
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2024 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-23-05-0056
  6. Nový vlastník Libor Šindelář s.r.o. (IČO 27994490)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2025 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-24-05-0020
  8. Nový vlastník a provozovatel MIN - Trans s.r.o. (IČO 08039721)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  9. Nový vlastník a provozovatel KREJČÍŘ transport s. r. o. (IČO 29307929)
    Konec vyřazení z provozu BRANDÝS NAD LABEM-STARÁ BOLESLAV
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2026 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 66501, ROSICE · protokol CZ-3735-25-05-0444
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 6. 2027 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 66501, ROSICE · protokol CZ-3735-26-06-0396
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2019 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %

Srovnáváme s 162 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751302AB3AX
Verze
H450OA211E100*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005550563
PČV
15761747
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
16. 5. 2019
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550/
Rozvor [mm]
3600
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
7945
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0658
ES/EU
e4*2007/46*1128*10
Číslo ORV
UBL371161
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*D.2: N323; R5W1751302AB3AX; H450OA211E1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3600

Další ověření (externí odkazy)