SCANIA R450

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005567323

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 3:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005567323

STK propadla 6. 11. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Datum 1. registrace
1. 10. 2019
Datum 1. registrace v ČR
12. 12. 2022
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 6. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
613 999 km
při prohlídce 13. 11. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2025: 552–708 tis. km (medián 635 874 km, 397 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 12. 12. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 10. 2019 První registrace Registr silničních vozidel
12. 12. 2022 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
12. 12. 2022 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
12. 12. 2022 Nový provozovatel Jiří Chleboun (IČO 48608912) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

400 000500 000600 000700 000 202320242025 5. 12. 2022: 404 044 km6. 11. 2023: 463 997 km6. 11. 2024: 538 243 km6. 11. 2024: 538 248 km6. 11. 2025: 612 630 km13. 11. 2025: 613 999 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 11. 2025 Opakovaná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 613 999 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
6. 11. 2026
6. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 612 630 km dočasně způsobilé
2 lehké, 2 vážné
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
6. 12. 2025
6. 11. 2024 Pravidelná STK Ústí nad Orlicí (č. 3613) 538 248 km způsobilé
1 lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
6. 11. 2025
6. 11. 2024 Měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 461112) 538 243 km způsobilé bez závad 6. 11. 2025
6. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Orlicí (č. 3613) 463 997 km způsobilé bez závad 6. 11. 2024
5. 12. 2022 Před registrací + měření emisí Pardubice (č. 3622) 404 044 km způsobilé bez závad 5. 12. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2023 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-22-12-0177
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Jiří Chleboun (IČO 48608912)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2024 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-11-0043
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-24-11-0054
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-11-0051
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2026 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-11-0119
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211B1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005567323
PČV
17671799
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 10. 2019
Datum 1. registrace v ČR
12. 12. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3454
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
7491
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 156/-G/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 -/150G [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e4*2007/46*1128*12
Číslo TP
UM294399
Číslo ORV
UBF480189
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: #13: 4 000 SE STŘEŠNÍM SPOILEREM
DOKLAD O SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI ZE ZEMĚ PŮVODU: FM666992
ZBI237286353
RZ: WST EG163
PRVNÍ RGISTRACE VOZIDLA DLE TP SRN DNE: 1.10.2019

Další ověření (externí odkazy)