SCANIA R500
- 2019
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2R4X20005574438
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 18:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005574438
Semafor rizik: oranžová
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 78 dnů (11. 7. 2024 až 27. 9. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R500
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 27. 11. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 11. 2019
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: ZMCargo s.r.o. (IČO 05418917) od 27. 9. 2024
- Vlastník: ZMCargo s.r.o. (IČO 05418917) od 3. 11. 2025
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (SCANIA R500 2019 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 20,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,1 %
Srovnáváme s 53 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel JASNO, spol. s r. o. (IČO 18757553)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2020Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2021 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-20-10-0661
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2022 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-21-09-2703
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2023 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-22-10-0078
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-23-10-0094
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2025 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-24-09-0140
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ZMCargo s.r.o. (IČO 05418917)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2026 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-25-09-1004
-
Nový vlastník ZMCargo s.r.o. (IČO 05418917)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2027 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-26-09-0048
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R500
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1801152AB3AX
- Verze
- H500OA211F1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005574438
- PČV
- 16077408
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 27. 11. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 11. 2019
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 155
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8701
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19500/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0843
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*13
- Číslo ORV
- UBM581238
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*J: N3; N3G;
*D.2: DLE SPECIFIKACE VOZIDLA;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75X22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*DALŠÍ ZÁZNAMY: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT]
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3750
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005574438
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.