SCANIA R450

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005574526

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 3:05 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005574526

STK končí 27. 11. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 43 dnů (22. 11. 2023 až 4. 1. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Datum 1. registrace
18. 12. 2019
Datum 1. registrace v ČR
18. 12. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 19 dnů
platnost do 27. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
799 177 km
při prohlídce 10. 12. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2025: 552–708 tis. km (medián 635 874 km, 397 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Leasing České spořitelny, a.s.
od 4. 1. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 12. 2019 První registrace IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658) Registr silničních vozidel
18. 12. 2019 Nový provozovatel JASNO, spol. s r. o. (IČO 18757553) Registr silničních vozidel
22. 11. 2023 Nový vlastník a provozovatel MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) Registr silničních vozidel
4. 1. 2024 Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 20212022202320242025 16. 12. 2020: 129 446 km16. 12. 2020: 129 461 km16. 12. 2021: 263 529 km16. 12. 2021: 263 544 km14. 1. 2022: 272 279 km7. 12. 2022: 426 751 km12. 12. 2022: 426 805 km30. 11. 2023: 540 556 km30. 11. 2023: 540 557 km29. 11. 2024: 660 665 km27. 11. 2025: 793 501 km10. 12. 2025: 799 177 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 12. 2025 Opakovaná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 799 177 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
27. 11. 2026
27. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 793 501 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.2.1 Uvolněné nebo opotřebené spoje (např. uchycení čepu, spojení na spojovací nebo řídící tyči), které mají vliv na spolehlivost pákového mechanismu řízení. vážná
27. 12. 2025
29. 11. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 660 665 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
29. 11. 2025
30. 11. 2023 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 540 557 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
30. 11. 2024
30. 11. 2023 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) 540 556 km způsobilé bez závad 30. 11. 2024
12. 12. 2022 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 426 805 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
12. 12. 2023
7. 12. 2022 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 426 751 km způsobilé bez závad 7. 12. 2024
14. 1. 2022 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 272 279 km způsobilé bez závad
16. 12. 2021 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 263 544 km způsobilé bez závad 16. 12. 2022
16. 12. 2021 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 263 529 km způsobilé bez závad 16. 12. 2023
16. 12. 2020 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 129 461 km způsobilé bez závad 16. 12. 2021
16. 12. 2020 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 129 446 km způsobilé bez závad 16. 12. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658)
    Nový provozovatel JASNO, spol. s r. o. (IČO 18757553)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 12. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2021 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-20-12-1353
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2022 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-21-12-1380
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-22-01-0273
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2023 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-22-12-0896
  6. Nový vlastník a provozovatel MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 11. 2024 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-23-11-0212
  8. Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-24-11-0229
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-25-11-0220
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-25-12-0077
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005574526
PČV
16109344
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
18. 12. 2019
Datum 1. registrace v ČR
18. 12. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
20018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550
Rozvor [mm]
3 750
Provozní hmotnost
8699
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7 500/ 7 500
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0844
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBI143515
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
ČP, 4385680998,16,12,201-30,12,2019 DNE 04.01.2024 ZÁPIS VLASTNÍKA

Další ověření (externí odkazy)